Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ryanair na dywaniku Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Odwołanie 700 lotów to poważna sytuacja

Ryanair na dywaniku Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Odwołanie 700 lotów to poważna sytuacja

Ryanair do końca października odwoła setki lotów. Fot. pixabay.com
Ryanair do końca października odwoła setki lotów.

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał w trybie pilnym przedstawicieli linii Ryanair w związku z odwołaniem przez nią w tym kraju 700 lotów. Włoskie media podają, że urząd uświadomi przewoźnikowi w czwartek powagę sytuacji, w jakiej znaleźli się pasażerowie.

Podjęte też zostaną rozmowy na temat poszukiwania takich rozwiązań obecnej sytuacji, aby najmniej odbiły się na podróżnych, którzy w tych dniach dowiadują się o tym, że ich loty zaplanowane na wrzesień i październik zostały odwołane.

Agencja Ansa dodaje, że już przed tym pilnym spotkaniem rozpoczął się we Włoszech "skrupulatny monitoring" działalności tanich irlandzkich linii.

Rezygnację z lotów firma tłumaczy problemami wynikającymi z urlopów członków załóg.

Ryanair odwoła setki lotów. Początek problemów przewoźnika?

Włoski związek pracowników transportu z lewicowej centrali Cgil zwrócił się do Ministerstwa Transportu w Rzymie z wnioskiem o natychmiastowe sprawdzenie, jakie są prawdziwe przyczyny decyzji o anulowaniu lotów.

- Wydaje się mało wiarygodne to, że Ryanair nagle zorientował się, iż musi bez żadnego opóźnienia wysłać część personelu na urlop - ocenił związek Filt-Cgil w wydanym oświadczeniu.

- Nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Pasażer to obywatel, który ma swoje prawa, chronione przez przepisy" - podkreślił minister transportu Graziano Delrio, komentując zaistniałą sytuację.

- Zatem jeśli Ryanair je złamał, zapłaci za tego konsekwencje - dodał minister

Ryanair do końca października odwoła setki lotów. Według oficjalnych zapowiedzi służb prasowych Ryanair, dziennie miało być odwoływanych od 40 do 50 lotów. Jednak już teraz widać, że może ich być więcej.

W niedzielę przewoźnik odwołał 82 loty. Według agencji Reuters, problem może dotyczyć 285 tys. pasażerów. "The Guardian" pisze jeszcze bardziej czarny scenariusz z odwołanymi lotami dla 400 tys. podróżnych.

lotnictwo, ryanair, włochy, świat, odwołane loty
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Irena
2017-10-11 07:13
Czy najtaniej latac tanimi liniani to nie powiem gdyby Lot obslugiwal te same polaczenia to wcale nie byloby drozej. Sek w tym ze nie obsluguje. Tak czy inaczej z lotow Ryanair bylam zadowolona dlatego zycze tej linii powrotu "do zdrowia" .
eM
2017-09-20 20:08
Tak tak. Włosi niech się najpierw zajmą swoimi lotniskami.. bo te lotniska i obsluga to porażka jakaś! Mozecie wszyscy wyzywać i obrażać sie na Ryanair a i tak wszyscy będą dalej latać bo mają najtańsze bilety i największa siatka połączeń. W każdej firmie może być jakiś słaby czas. Może celowe działania moze nie... ale wrócą do normy.
Andrzej
2017-09-20 19:42
2 lata temu lecialem na Christmas. ,mialem dwie karty pokladowe bylem juz w samolocie i okazalo sie , ze security jakims cudem skradli mi z torby bylem trzezwy potwierdzila to nawet polska obsluga potem na lotnisku tj.ryanair!!!
Pokaż wszystkie komentarze (28)