Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rynek nieruchomości. "Deweloperzy budują na potęgę"

Rynek nieruchomości. "Deweloperzy budują na potęgę"


- Popytu nie osłabiło podniesienie wymaganego wkładu własnego przy kredytach hipotecznych, a banki pomagają klientom w znalezieniu sposobu na otrzymanie kredytu – mówi Jakub Karliński z zarządu spółki Magmillon. Deweloperzy budują coraz więcej, występują o nowe pozwolenia na budowę i sprzedają mieszkania jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji.

Ceny w najlepszych lokalizacjach wciąż delikatnie rosną. Wpływają jednak na statystyki dotyczące średniej ceny mieszkania za m kw. W słabszych lokalizacjach wzrostu nie widać, ale popyt jest tak duży, że ceny nie spadają.
inwestycje, kredyty hipoteczne, deweloperzy, rynek nieruchomości
Czytaj także
Polecane galerie
Tomasz
2017-06-01 13:26
jest zapotrzebowanie to budują. tylko niektóre nowe inwestycje mnie przerażają... blok na bloku. cieszę się że nam się udało w mysłowicach znaleć coś kameralnego. Powstaje teraz park moniuszki, przyjemna okolica. Będzie nam sie tam dobrze mieszkało.
yuik
2017-03-07 12:26
Po co kupowac np. w Warszawie 65 metrów za 600 tyś. czyli 2 lub 3 małe pokoje jak za ta cene można kupić nowy dom wielkości 110-120 metrów????? Kupno mieszkania nie ma sensu tym bardziej że utrzymanie domu kosztuje nawet często mniej gdyz sam czynsz to około 500-700 zł za taki metraz. Więc lepiej poszukać segmentu czy mnijszego domu i żyć jak człowiek niz w smogu na blokowisku się męczyć
ja
2017-03-07 08:28
Mieszkanie można kupić. Nawet na kredyt. Potrzeba trochę rozsądku i chłodnej kalkulacji. Wszystko zależy od ceny i lokalizacji. Ważna jest relacja między cenami najmu, a ceną nieruchomości. Ludzie często przepłacają, a potem płaczą, że mają wysokie raty. Jak nie przepłacić? Słyszeliście o książce "Emeryytura nie jset Ci potrezbna"? Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie zobaczyli jak można budować swój majątek dzięki m.in. inwestowaniu w nieruchomości, ale tez jak osiągnąć wolność finansową.
Pokaż wszystkie komentarze (41)