Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek pracy w Polsce. Program prezydenta ma pomóc młodym

0
Podziel się:

Program zakłada gwarancję zatrudnienia dla ponad 100 tysięcy młodych osób od przyszłego roku. Inicjatywa prezydenta ma objąć swoim działaniem Polaków do 30. roku życia, którzy szukają pracy.

Rynek pracy w Polsce. Program prezydenta ma pomóc młodym
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Wiadomo już, jak urzędujący prezydent ma zamiar pomóc młodym ludziom. Bronisław Komorowski wraz z ministrem pracy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem zaprezentowali założenia programu "Pierwsza praca".

Zakłada on gwarancję zatrudnienia dla ponad 100 tysięcy młodych osób od przyszłego roku. Inicjatywa prezydenta ma objąć swoim działaniem Polaków do 30. roku życia, którzy szukają pracy. Prezydent Komorowski podkreślał, że ten program jest dobrą odpowiedzią na zjawisko umów śmieciowych.

- Będzie możliwe przechodzenie z tego rodzaju umów na umowy stałe, z tytułu których zatrudnienie będzie finansowane z budżetu państwa - podkreślał Bronisław Komorowski. Program dotyczy zatrudnienia na umowie o pracę na 2 lata. Prezydent zaznaczał, że jest to obietnica realna, gdyż z Polski zostanie zdjęta unijna procedura nadmiernego deficytu. Wart 2,5 miliarda złotych program ma być finansowany z Funduszu Pracy i środków europejskich.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że założenia dla młodych są kolejną - po programie dla rodzin - inicjatywą, przy której współpracują rząd i prezydent. - Dofinansowujemy przez pierwszy rok zatrudnienie w pełnym wymiarze nie tylko w wysokości wynagrodzenia, ale również wszystkich kosztów ponoszonych przez pracodawcę związanych z odprowadzaniem składek, to jest ponad 2100 złotych miesięcznie, około 26 tysięcy rocznie - mówił minister pracy.

Jak przekonywał, prezydencka inicjatywa to "wielka inwestycja w młodych". W pierwszym roku ponosimy pełne koszty, ale też zachęcamy pracodawców, żeby dołożyli troszkę od siebie i dali wyższe wynagrodzenie - dodał Władysław Kosiniak-Kamysz. Przekonywał, że firmy korzystające z programu "Praca dla młodych" będą miały preferencje w staraniach o podnoszenie kwalifikacji i jakości miejsca pracy.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)