Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Praca w Polsce. Jesteśmy najbardziej zestresowanym narodem w Europie

13
Podziel się:

Nie tylko menedżerowie są narażeni na przemęczenie w pracy. Ten problem dotyka wszystkich pracowników - pisze "Rzeczpospolita".

Praca w Polsce. Jesteśmy najbardziej zestresowanym narodem w Europie
(JAKUB ORZECHOWSKI/REPORTER/EAST NEWS)

Polacy są nie tylko najbardziej zapracowanym, ale i najbardziej zestresowanym narodem w Europie. Prawie trzy czwarte pracowników, w tym aż 80 proc. pracowników umysłowo-fizycznych (m.in. inżynierów w fabrykach i na budowach) i 64 proc. pracowników fizycznych, ocenia, że w pracy są narażeni na stres. Tak wynika z badania przeprowadzonego w październiku br. na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy wśród 510 pracowników w Polsce.

Badanie, które przeprowadził TNS Polska, wykazało, że na drugim miejscu wśród czynników zagrożenia jest hałas, który doskwiera ponad dwóm na trzech badanych.

Niewiele mniej narzeka na bolesne lub męczące pozycje w pracy. W sumie prawie trzy czwarte pracowników fizycznych i umysłowo-fizycznych ocenia, że ich zajęcie wiąże się z potencjalnym ryzykiem dla zdrowia bądź życia.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
fn
7 lat temu
dlatego postanowiłem nie pracować
iks
7 lat temu
Bossów to nie interesuje.
stefan
7 lat temu
Trzeba teraz cala bandę POlitykow do kamieniołomu i ich tez stresować i gnębić!
TAKa prawda
7 lat temu
Nic dziwnego antypolska banda przestepczej organizacji zrobila z Polakow bialych niewolnikow. Bialy niewolnik nie ma weekendow i pracuje w dzien i w nocy
JesteM
7 lat temu
Antypolskie medium ! Ciągle widzę rasistowskie wpisy obrażające Polskę i polaków ! Wypad z naszego kraju ! Żądam dotkliwych kar finansowych za takie wpisy i zrewidowania celowości koncesji na polskim rynku !