Notowania

Ryszard Petru
19.03.2014 14:10

Ryszard Petru zrezygnował z kierowania radą nadzorczą PKP SA

Wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska powiedziała, że chce jak najszybciej znaleźć innego kandydata na to stanowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(media.grupabrebanku.pl)

Ryszard Petru poinformował PAP, że zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej PKP SA z dniem 17 marca. Nie ujawnił powodów decyzji.

Minister Bieńkowska, której podlegają polskie koleje powiedziała w środę w rozmowie z PAP, że teraz będzie szukać innego kandydata na szefa rady. _ - Bardzo mi zależy, by po panu Krzysztofie Opawskim (były przewodniczący rady, zmarł w listopadzie ub.r. - PAP) była to osoba, która zna się na ekonomii i wspomoże zarząd _ - wyjaśniła.

Jak wskazała, w radach nadzorczych spółek kolejowych mogą nastąpić dalsze zmiany. _ - Zmieniamy część urzędników, która się trochę zasiedziała w tych radach _ - powiedziała. Jak dodała, chodzi o to, by w radach zasiadali ludzie, którzy wnoszą istotny wkład w funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a nie traktują tego tylko jako dodatkowe źródło zarobku.

Wicepremier zaprzeczyła, że przewodniczącym rady spółki-matki kolejowej grupy miałby zostać Juliusz Engelhardt, były wiceminister odpowiedzialny za kolej za kadencji Cezarego Grabarczyka.

PKP SA jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Minister infrastruktury i rozwoju, jako minister właściwy ds. transportu, reprezentuje Skarb Państwa i pełni funkcję walnego zgromadzenia spółki.

PKP SA jest spółką-matką Grupy PKP, powstałej w 2001 r. z podziału przedsiębiorstwa Polskie Koleje Państwowe. W skład Grupy wchodzi dziewięć spółek: PKP SA, spółki przewozowe: PKP Cargo, PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście i PKP LHS, oraz spółki zarządzające infrastrukturą kolejową: PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Energetyka, TK Telekom i PKP Informatyka oraz świadczące inne usługi (KPT-W Natura TOUR, Drukarnia Kolejowa Kraków, CS Szkolenie i Doradztwo). Grupa zatrudnia ponad 80 tys. pracowników. To czwarta co do wielkości kolej europejska.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: Ryszard Petru, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz