Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Rząd sypnął groszem ochroniarzom. Inni mundurowi wściekli

108
Podziel się:

Lawinowe odejścia ze Służby Ochrony Państwa. Rząd chce zatrzymać uciekających funkcjonariuszy, dając im ogromne podwyżki. W środowisku służb mundurowych zawrzało.

Spacer Viktora Orbana i Mateusza Morawieckigo w otoczeniu funkcjonariuszy SOP
Spacer Viktora Orbana i Mateusza Morawieckigo w otoczeniu funkcjonariuszy SOP (STANISLAW KOWALCZUK)

Ja pisze "Rzeczpospolita", w ciągu dwóch ostatnich miesięcy z SOP (dawnego Biura Ochrony Rządu) odeszło 90 doświadczonych funkcjonariuszy. To efekt obniżek pensji i obcięcia dodatkowego uposażenia po zamianie BOR na SOP.

- Miały być lepsze wynagrodzenia, a oficerowie z doświadczeniem dostali propozycje pracy z pensją po 1-1,5 tys. zł mniejszą. Więc odchodzą nawet bez wysługi lat - mówi dziennikowi były BOR-wiec.

Kolejne skandale w BOR

5 czerwca ukazało się rozporządzenie przyznające pracującym w SOP podwyżki płac o 1036 zł z planowanych 122 zł. Dla porównania w policji i straży granicznej od 1 maja to od 75 do 157 zł. Teraz w SOP funkcjonariusze dostaną co najmniej 6 tys. zł pensji.

W środowisku służb mundurowych zawrzało. "Nie ma najmniejszego uzasadnienia, by wbrew własnym słowom tak drastycznie różnicować funkcjonariuszy" - czytamy w komunikacie związków zawodowych Służby Granicznej, cytowanym przez dziennik.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(108)
hen
4 lata temu
Tak się boją o swoją skórę, że podnieśli opłatę za miłość do władzy. Szkoda, że z moich emeryckich podatków.
Alcatrass
5 lata temu
misiefficz dostał znowu ciepłą posadę i trzeba było zrobic na jego pensję ściepę?
EDEK
5 lata temu
No i co panowie związkowcy, nadal chcecie odwlekać protest? To proponuję wam abyście poszli sobie na emeryturę! Tu powinno się uderzyć z całą siłą...dopóki rząd nie zauważy tego, że policja potrafi być solidarna to nie będzie podwyżek ani niczego więcej bo ten rząd ma inne cele ważniejsze od nas. Chcieliście jeszcze aby podwyżki zostały rozłożone na 2 lata. Bzdura! Trzeba walczyć o swoje bo po wyborach to już niczego nie dostaniemy
oczywiście
5 lata temu
Forsa poszła na ochrone karła żoliborskiego.
Jan
5 lata temu
To i tak szczęście że odchodzą bo niezadowoleni mogliby wystrzelać pół rządu. Wszędzie wiadomo że zadowolony ochroniarz to dobry ochroniarz. To jakby okraść dentystę i przyjść do niego na leczenie.
...
Następna strona