Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
05.09.2016 13:40

Rząd zajmie się e-fakturami

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Mariusz Grzelak/REPORTER)

- W poniedziałek po południu rozpoczęło się posiedzenie rządu, który zajmie się m.in. projektem ws upowszechnienia faktur elektronicznych w zamówieniach publicznych. Omówi też, powstałą w związku z przypadkami ASF, propozycję zmierzającą do ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Na poniedziałkowym posiedzeniu ministrowie zajmą się projektem założeń do ustawy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, który powstał w Ministerstwie Rozwoju.

Projektowane przepisy przewidują w pierwszym kroku wprowadzenie obowiązku przyjmowania ustrukturyzowanych faktur elektronicznych przez zamawiających oraz możliwość wystawiania takich faktur przez wykonawców zamówień publicznych. Po dwóch latach od wejścia w życie przepisów obowiązek ten ma objąć obie strony.

E-faktury ustrukturyzowane pozwalają na automatyczne przekazywanie i przetwarzanie w komputerowych systemach finansowo-księgowych. Sensem ich wprowadzenia jest wyeliminowanie udziału ręcznego wprowadzania danych do systemu, co jest konieczne przy dokumentach papierowych i innych formach e-faktur, np. w postaci obrazu graficznego.

Nowe przepisy miałyby wprowadzić również m.in. możliwość elektronicznego przetwarzania dokumentów, związanych z realizacją zamówień publicznych, w tym szczególnie: faktury korygującej, noty księgowej, zamówienia, potwierdzenia dostawy, protokołu zdawczo-odbiorczego.

Tagi: kraj, rząd, pap, posiedzenie, rozpoczęcie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2016

cudiW końcu !!!

05-09-2016

polaka może zajęli by się w końcu składkami do ZUS-u,które spędzają wielu osobom sen z oczu !!!!! ; do czego to podobne,aby od ludzi kradli tyle … Czytaj całość

05-09-2016

OloCuda panie, cuda. Czyżby podobnie jak z cudownym jednolitym plikiem kontrolnym to działania takiej jednej zagranicznej firmy na S?

Rozwiń komentarze (6)