Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd zajmie się e-fakturami

6
Podziel się:
Rząd zajmie się e-fakturami
(East News/Mariusz Grzelak/REPORTER)

- W poniedziałek po południu rozpoczęło się posiedzenie rządu, który zajmie się m.in. projektem ws upowszechnienia faktur elektronicznych w zamówieniach publicznych. Omówi też, powstałą w związku z przypadkami ASF, propozycję zmierzającą do ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Na poniedziałkowym posiedzeniu ministrowie zajmą się projektem założeń do ustawy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, który powstał w Ministerstwie Rozwoju.

Projektowane przepisy przewidują w pierwszym kroku wprowadzenie obowiązku przyjmowania ustrukturyzowanych faktur elektronicznych przez zamawiających oraz możliwość wystawiania takich faktur przez wykonawców zamówień publicznych. Po dwóch latach od wejścia w życie przepisów obowiązek ten ma objąć obie strony.

E-faktury ustrukturyzowane pozwalają na automatyczne przekazywanie i przetwarzanie w komputerowych systemach finansowo-księgowych. Sensem ich wprowadzenia jest wyeliminowanie udziału ręcznego wprowadzania danych do systemu, co jest konieczne przy dokumentach papierowych i innych formach e-faktur, np. w postaci obrazu graficznego.

Nowe przepisy miałyby wprowadzić również m.in. możliwość elektronicznego przetwarzania dokumentów, związanych z realizacją zamówień publicznych, w tym szczególnie: faktury korygującej, noty księgowej, zamówienia, potwierdzenia dostawy, protokołu zdawczo-odbiorczego.

kraj
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Olo
7 lat temu
Cuda panie, cuda. Czyżby podobnie jak z cudownym jednolitym plikiem kontrolnym to działania takiej jednej zagranicznej firmy na S?
co tojest ???...
7 lat temu
co się podpisujesz cudzym nikiem - leczyłeś ty się kiedyś psychiatrycznie ?????
co tojest ???...
7 lat temu
co to jest ??
antek
7 lat temu
k-wa,ku--a,kkkkkkk-rwa
polak
7 lat temu
a może zajęli by się w końcu składkami do ZUS-u,które spędzają wielu osobom sen z oczu !!!!! ; do czego to podobne,aby od ludzi kradli tyle pieniędzy,które i tak idą w błoto,bo właściciele firm nic z tego mieć nie będą !; co robi rząd i te obydwa dudy,które latają tylko po kościołach i klęczą - faryzeusze jedne !