Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd chce tworzyć nowego czempiona. Na wzór Grupy Azoty

0
Podziel się:

To będzie jedna z największych fuzji na polskim rynku.

Rząd chce tworzyć nowego czempiona. Na wzór Grupy Azoty
(Bartosz Krupa/East News)
bEslXtNh

MSP rozważy w pierwszej połowie 2014 roku koncepcję fuzji w branży energetycznej - poinformował w rozmowie z dziennikarzami minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

_ - Pierwsza połowa przyszłego roku to czas, kiedy będzie dojrzewać koncepcja fuzji w branży energetycznej. Zanim jednak będziemy rozważać scenariusze różnych fuzji, musimy poczekać na aktualizację polityki energetycznej _ - powiedział minister.

Karpiński pytany, czy mógłby powstać czempion energetyczny na wzór Grupy Azoty, odpowiedział: _ Jest to bardzo ciekawy projekt, który nie jest mi obcy _.

bEslXtNj

Odpowiadając natomiast na pytanie, czy nie obawiałby się ewentualnego sprzeciwu wobec takich planów ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, minister wskazał na przykład braku zgody Urzędu na przejęcie Energi przez PGE. _ Pamiętając o tym, trzeba brać pod uwagę stanowisko UOKiK-u _ - powiedział.

Karpiński powiedział, że resort skarbu koncentruje się teraz na ofercie publicznej Energi i nie planuje na razie drugiego etapu prywatyzacji tej spółki.

_ - Prywatyzacja Energi jest zapisana w strategii prywatyzacji, nic się nie zmieniło, ale na razie trwa IPO i na tym się koncentrujemy _ - powiedział. Wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił niedawno, że w najbliższej przyszłości Ministerstwo Skarbu Państwa nie planuje dalszej sprzedaży akcji Energi.

Oferta publiczna Energi obejmuje do 141 mln 522 tys. 67 akcji należących do Skarbu Państwa, stanowiących do 34,18 proc. kapitału spółki. Zapisy dla inwestorów indywidualnych prowadzone są od 19 listopada do 2 grudnia, a dla instytucji od 4 do 6 grudnia. Debiut spółki na GPW planowany jest na około 11 grudnia.

bEslXtNp

Czytaj więcej w Money.pl

bEslXtNK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)