Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd Ewy Kopacz jest "kompetentny" czy "niemerytoryczny"? Ocena

0
Podziel się:

Odchodząca minister przedstawiła też kilka rad dla nowej szefowej najlepiej działającego resortu.

Rząd Ewy Kopacz jest "kompetentny" czy "niemerytoryczny"? Ocena
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Przy wyborze nowego rządu ostentacyjnie odrzucono zasadę merytorycznego doboru kadr - ocenił w Łodzi na konwencie samorządowym PiS prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem nowy rząd będzie chciał wywołać wielką awanturę. Tymczasem odchodząca minister Elżbieta Bieńkowska skład nowego rządu oceniła jako _ różnorodny i kompetentny _. - _ Mam dobrą nadzieję na ten rok _ - powiedziała. Przedstawiła również kilka rad dla nowej szefowej _ najlepiej działającego resortu _.

Aktualizacja 16:53

Kaczyński mówił, że w Polsce sprawy lokalne łączą się z tym, co dzieje się w skali krajowej. Podkreślił, że _ to co w samorządach i to co w Warszawie w rządzie jest ze sobą ściśle powiązane _, dlatego potrzebne są zmiany w całym kraju.

Zdaniem szefa PiS, rządy PO i jej sojuszników, które są sprawowane w wielu miejscach w kraju, to _ prawdziwy pokaz niekompetencji, arogancji, wszelkiego rodzaju patologii, na czele z klientyzmem, kolesiostwem i - w nie jednym wypadku - korupcją _. Kaczyński podkreślał, że również rząd Donalda Tuska _ chorował na te wszystkie choroby _.

Według prezesa PiS, nowy rząd potwierdza natomiast, że _ gorzej może być zawsze _. Kaczyński ocenił, że inauguracja rządu Ewy Kopacz miała _ elementy kabaretowe _, ale była także _ groźna _. _ - To ostentacyjne odrzucenie zasady merytorycznej przy doborze kadr na tym najwyższym szczeblu. Po prostu kpina ze społeczeństwa _ - powiedział. _ - Chodzi o wywołanie w Polsce wielkiej awantury. Bo ta władza ma tylko szanse wtedy, jeżeli będzie awantura i ta władza chce tej awantury. To widać w tych nominacjach _ - dodał.

Bieńkowska

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska oceniła tymczasem nowy rząd jako _ różnorodny i kompetentny _. _ - Mam dobrą nadzieję na ten rok _ - powiedziała.

Bieńkowska była w Opolu gościem honorowym regionalnej konwencji wyborczej PO na Opolszczyźnie. Pytana o to, co w jej dotychczasowym resorcie powinno być kontynuowane po zmianie na stanowisku szefa tego resortu, wskazała m.in. kwestię dokończenia negocjacji programów operacyjnych. Powiedziała, że sprawa ta znajduje się już _ na finiszu _ i powinna zostać zakończona w październiku.

Ustępująca ze swojego stanowiska minister wskazała też na kwestię rozwiązania problemu bramek autostradowych. Na konferencji prasowej Bieńkowska powiedziała, że rekomenduje swojemu następcy zastąpienie bramek na autostradach elektronicznym systemem poboru opłat. Jej zdaniem nowe rozwiązanie mogłoby ruszyć w 2016 r. W Opolu zastrzegła, że to, jak ta kwestia zostanie rozwiązana, będzie decyzją nowej minister.

Wicepremier pytana, czy rozmawiała lub rekomendowała Marię Wasiak premier Ewie Kopacz przyznała, że z szefową rządu o takiej kandydaturze rozmawiała. Podkreśliła jednak, że nominacja nowej minister była decyzją Kopacz. _ - Każdy premier układa sobie skład rządu sam. Koniec końców jest to jego nazwisko i jego twarz _ - zaznaczyła Bieńkowska.

_ - Natomiast ja z panią minister Wasiak współpracowałam od kilku lat bardzo intensywnie w związku z kolejami. To była bardzo dobra współpraca, powiedziałabym że z biegiem lat coraz lepsza _ - dodała.

Bieńkowska uważa, że Wasiak _ na pewno sobie poradzi _ z prowadzeniem resortu infrastruktury i rozwoju. _ Trzeba po prostu podejmować decyzje, nie bać się ich, a jak się ma dobrze organizacyjnie poukładany organizm, to naprawdę można _ - mówiła. Dodała, że chociaż ministerstwo, którym dotychczas kierowała _ wydaje się dużym resortem _, to wcale nie jest największe. _ Ale w tej chwili jest zdecydowanie najlepiej działającym, tak uważam (...) _ - mówiła.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)