Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd ma zająć się dyrektywą o opiece transgranicznej

0
Podziel się:

Dziś rząd ma zająć się projektem nowelizacji ustawy, dostosowującym polskie prawo do unijnej dyrektywy o opiece transgranicznej.

Rząd ma zająć się dyrektywą o opiece transgranicznej
(Wojciech Strozyk/Reporter)
bEswxrKd

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann powiedział, że ustawa daje możliwość leczenia zagranicą, jednak z ograniczeniami. W wielu przypadkach będzie wymagana zgoda NFZ.

Podkreślił, że ministerstwo przygotowało projekt, ale dopóki ustawa nie wejdzie w życie, NFZ nie ma podstawy prawnej do zwrotu kosztów leczenia.

Dyrektywa o opiece transgranicznej obowiązuje od 25 października 2013 roku. Polski rząd nadal nie dostosował prawa do unijnych przepisów. W tym roku na leczenie polskich pacjentów zagranicą zarezerwowano 360 milionów złotych.

bEswxrKf

Dyrektywa umożliwia zwrot kosztów leczenia w krajach Wspólnoty, według stawek obowiązujących w Polsce

Czytaj więcej w Money.pl
Arłukowicz przedstawił "pakiet kolejkowy" Resort chce wzmocnić rolę lekarzy rodzinnych.
Spółka przejmie część szpitala w Tychach Tychy mają objąć udziały o wartości 6 mln zł - połowę do końca maja br., a drugą do końca stycznia 2015 r.
"Skandaliczne nadużycia w służbie zdrowia" Dzisiaj rozpoczęło się posiedzenie Rady NFZ, która ma rozpatrzyć wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o odsunięcie od pełnienia obowiązków p.o. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego.
bEswxrKG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)