Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.08.2005 15:04

Rząd przestrzega przed ptasia grypą

Rząd przestrzegł, że istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia pandemium ptasiej grypy w Polsce. Główny Inspektor Sanitarny oświadczył jednak, że Polska jest przygotowana na pojawienie się choroby.

Podziel się
Dodaj komentarz

Andrzej Trybusz wyjaśnił na konferencji prasowej, że wirus, którego pojawienie się odnotowano w Rosji i Kazachstanie, jest groźny głównie dla ptactwa domowego i ferm drobiarskich. Uspokoił, że wirus nie przenosi się między ludźmi. Poinformował, że w marcu minister zdrowia powołał specjalny Komitet do Spraw Pandemii Ptasiej Grypy. Zajmuje się on monitorowaniem oraz opracowaniem procedur dotyczących diagnostyki i leczenia grypy.
Andrzej Trybusz poinformował, że podjęto działania profilaktyczne. Przyznał, że nie ma szczepionek przeciwko ptasiej grypie, jednak dodał, że szczepienie przeciwko zwykłej grypie także powinno złagodzić przebieg ewentualnej choroby. O konieczności poddawania się szczepieniom przekonywał także minister zdrowia Marek Balicki. W Polsce przeciwko grypie szczepi się 7 procent ludności, na Zachodzie Europy jest to 60 procent.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz