Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rzecznik CSU stracił posadę za "naciski"

0
Podziel się:

Zarzucono mu próbę wpływania na dziennikarzy publicznej telewizji ZDF.

Rzecznik CSU stracił posadę za "naciski"
(jonworth-eu/CC/Flickr)
bETGnIdh

Kolejny niemiecki polityk przekonał się, jak ryzykowne mogą być telefony do redakcji dużych mediów. Stanowisko stracił właśnie rzecznik partii CSU, któremu zarzucono próbę wpływania na dziennikarzy publicznej telewizji ZDF.

Rzecznik CSU Michael Strepp miał dzwonić do dziennikarzy stacji, domagając się wstrzymania emisji jednego z przygotowanych materiałów. Chodziło o relację ze zjazdu opozycyjnej partii SPD, która mianowała właśnie swojego kandydata na premiera Bawarii, gdzie rządzi obecnie CSU.

Rzecznik potwierdził, że dzwonił do redakcji, ale zapewniał, że nie miał zamiaru wpływać na treść programu. Fali krytyki nie dało się już jednak zatrzymać. Strepp zrezygnował z funkcji. Niemieccy komentatorzy podkreślają, że partyjny rzecznik najwyraźniej nie wyciągnął wniosków z historii byłego prezydenta Niemiec Christiana Wulffa.

bETGnIdj

Kilka miesięcy temu Wulff dzwonił do redakcji dziennika _ Bild _ próbując wstrzymać publikację artykułu na swój temat. Telefon uznano za skandal, a cała sprawa przyspieszyła pożegnanie Christiana Wulffa z prezydenckim urzędem.

Czytaj więcej w Money.pl
Apelują do prezydenta, by zrzekł się emerytury Zdaniem 84 proc. Niemców były prezydent RFN powinien zrzec się dożywotniej emerytury prezydenckiej sięgającej ok. 200 tys. euro rocznie.
Chce zrobić z Niemiec militarne mocarstwo Hubert Vedrine uważa, że nie ma już powodów, które uniemożliwiałyby Niemcom odgrywanie większej roli w polityce międzynarodowej i w operacjach militarnych.
bETGnIdK
wiadomości
KOMENTARZE
(0)