Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.04.2005 13:59

Rzecznik Watykanu o przygotowaniach do konklawe

Rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls oświadczył, że w czasie serii codziennych spotkań kardynałowie nie dyskutowali o nazwisku jakiegokolwiek kandydata na papieża. Mówili o sytuacji Kościoła, stojących przed nim wyzwaniach i technicznych aspektach zapewnienia konklawe absolutnej tajności.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik Watykanu powiedział między innymi, że w kaplicy Sykstyńskiej zainstalowano już urzadzenie, zagłuszające sygnał telefonów komórkowych. Na czas konklawe zamknięte zostanę muzea i ogrody watykańskie, a także kopuła bazyliki, otwarte natomiast pozostaną jej podziemia. Pielgrzymi będą mieli dostęp do grobów papieży, w tym i Jana Pawła Drugiego.

Navarro-Valls powiedział również, że pierwsze głosowanie może odbyć się w poniedziałek wieczorem albo we wtorek przed południem. Dym oznaczający wynik kolejnego głosowania, będzie wypuszczany z komina kaplicy w południe i o godzinie 19:00.

Joaqiun Navarro-Valls powiedział też, że między wypuszczeniem białego dymu a pojawieniem się na balkonie bazyliki świętego Piotra nowego papieża miną mniej więcej trzy kwadranse. Rzecznik Watykanu podkreślił, że aby oczekujący mieli absolutną pewność, że dym jest biały będzie mu towarzyszyć bicie w dzwony.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz