Notowania

drogi
15.09.2018 12:21

Nowe drogi w Polsce. Premier otworzył 33-kilometrowy fragment S3

Premier Mateusz Morawiecki otworzył odcinek S3, który połączy Nową Sol z Kaźmierzowem. Budowa trwała prawie cztery lata i kosztowała 803 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Kulczyński)
- Do zachodniej części Polski zagląda Zachód - mówł premier, otwierając fragment trasy S3

- Budujemy drogi w miejscach, które były zapomniane. Dążymy do tego, aby Polacy widzieli, że można się czuć jak na Zachodzie - mówił premier Morawiecki podczas otwarcia 33-kilometrowego odcinka trasy. - Wkrótce otworzymy kolejny odcinek S3 - zaznaczył szef rządu i powiedział, że wreszcie "do zachodniej części Polski zagląda Zachód". Budowa została współfinansowana przez środki z Unii.

Droga S3 już prawie na całej długości w województwie lubuskim osiągnęła parametry drogi ekspresowej. Pozostało dokończenie drugiego mostu w rejonie Cigacic - ma być oddany w drugiej połowie następnego roku. Do końca 2018 roku ma być skończony też odcinek S3 pomiędzy Zieloną Górą a Nową Solą.

Drogi i autostrady w woj. lubuskim. Fot. GDDKiA

Docelowo trasa S3 ma połączyć północ kraju, a więc Świnoujście i Szczecin, z południem i czeską granicą - poprzez takie miasta, jak Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra czy Legnica. Cała trasa S3 będzie miała długość blisko 510 km.

*Prądu i gazu nie zabraknie. Polska zdywersyfikowały już źródła. Zobacz wideo: *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, mateusz morawecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2018

Piękna,młoda i mądra WDOWA po UBekuCzego PMM szuka na zachodzie Polski ? Ciemniaków naiwniaków jest tutaj mniej Szanowny Panie .

15-09-2018

BarbaraJeśli budowa trwała prawie 4 lata, to przetarg i owy były zdobione minimum 5 lat temu, a decyzja zapadła przynajmniej 6 lat temu, TO JAK WY … Czytaj całość

15-09-2018

AndreeMorawiecki zaczął budować ten odcinek już 4 lata temu ...

Rozwiń komentarze (135)