Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Nowe drogi w 2018 r. Mamy pełną listę

190
Podziel się:

Prawie 450 kilometrów nowych dróg ma być otwartych w przyszłym roku. Money.pl ma pełną listę.

Drogowcy mają dobre wieści dla jeżdżących S3, S8 i S7
Drogowcy mają dobre wieści dla jeżdżących S3, S8 i S7

Odetchną wreszcie mieszkańcy Radomia. Drogowcy planują oddać obwodnicę tego miasta o długości 24 kilometrów. Nowy odcinek ekspresówki ominie Radom z zachodniej strony i wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy i znaczną część ciężarowego. Zyskają też kierowcy jeżdżący na trasie Warszawa - Kraków, bo oddanie odcinka nie tylko skróci czas przejazdu. Podróż będzie po prostu wygodniejsza i tańsza - dzięki niższemu zużyciu paliwa.

Obwodnica Radomia jest jednocześnie najdłuższym odcinkiem, jaki planują oddać w przyszłym roku drogowcy. Budowa drogi trwa od 2015 r., ale zmierza do końca. Pod koniec listopada rozpoczęto wykonywanie odwiertów pod głowice ekranów akustycznych. Inwestycja kosztowała niemal 900 mln zł.

Zobacz także: Zobacz też: Expose: Morawiecki o infrastrukturze

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma też dobre wieści dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski. Drogowcy chcą oddać kilka odcinków S3 między Zieloną Górą a Bolkowem o łącznej długości niemal 120 km.

Szybciej będzie można pojechać też z Warszawy do Białegostoku. Do ruchu ma być oddany spory kawałek S8 - od Wyszkowa do granicy województwa podlaskiego. W sumie około 50 km.

Prawie 40 kilometrów nowej ekspresówki pojawi się na Pomorzu, między Koszwałami a Kazimierzowem. W tym miejscu od lat trwa przebudowa, która wystawia na ciężką próbę nerwy kierowców jadących z Trójmiasta do Warszawy, albo w przeciwnym kierunku - ze stolicy nad morze.

Poza tym obwodnice zyskają także Koszalin, Wałcz, Olsztyn i Kłodzko.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(190)
uja
6 lat temu
Radom to wiocha w Scyzorykowie !Szkoda pieniędzy na to wieśniactwo.
wp
6 lat temu
z budowaniem drog przez PIS to tak jak z przysłowiem przykleiło sie gó....no do okretu i mowi ze płyniemy tak i samo z budowaniem dróg wczesniej wybudowane ...ale pis je otwiera i moiwi ze wybudował
Tomasz
6 lat temu
PiS zadzi od 3 lat a drogi buduje się min 4 no to jak PiS zbudował drogę obłuda dla ciemnogrodu
kierowca
6 lat temu
Premier tego nie udanego rządu najpierw powinien przygotować się do wystąpień bo gdzie się pojawi to plecie głupoty że nie da się słuchać tych kłamstw ,przecież te drogi które zaczęto budowę to za poprzedników a teraz się je kończy niech wreszcie powie ile dokonano przetargów na nowe drogi bo na razie rząd nie podał do wiadomości o ilościach przetargów i gdzie powstaną nowe drogi - kierowcy czekają na tą wiadomość !!!!!!!!!!!!!!!1
bb
6 lat temu
wszystkie drogi są budowane i oddawane jeszcze ze starego rozdania z czasów PO PSL. Obecnie wszystko staneło .Czy kto ktokolwiek słyszał o nowych przetargach i rozpoczętych budowach?
...
Następna strona