Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Marcin Lis
|

Nowy odcinkiem S3. Jeszcze przez dwa lata będzie brakowało mostu

23
Podziel się

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S3 oddano do użytku. Około godziny 17 pierwsi kierowcy wjechali na nowo wybudowany fragment między Sulechowem a węzłem Zielona Góra Północ.

W Lubuskiem otwarto 13 km drogi S3
W Lubuskiem otwarto 13 km drogi S3 (Bartosz Wawryszuk)
bDnezRiZ

Dopuszczenie do ruchu na kolejnym odcinku drogi S3 zostało wydane 19 października, a dzień później z drogi skorzystali pierwsi kierowcy. - Na obie jezdnie wjechali ok. godz. 17. Na jednej z nich trzeba jeszcze uważać na tymczasowe oznakowanie, które wykonawca sukcesywnie usuwa z drogi. Budowa drugiej jezdni na tym odcinku S3 to kolejny krok ku skróceniu czasu podróży - poinformowała rzecznik zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska.

Budowa nie jest jeszcze zakończona ze względu na prace przy rozbiórce starego mostu na Odrze i budowie nowego w jego miejscu. W związku z pracami, na 13-kilometrowym odcinku występuje jedno zwężeniu z dwóch do jednej jezdni. Utrudnienia mają zakończyć się do połowy 2019 r.

Zgodnie umową, pierwszy etap inwestycji tj. oddanie obu jezdni bez nowego mostu miał się zakończyć w sierpniu br., jednak czas na zakończenie wydłużono do połowy października.

bDnezRjb
Zobacz także: Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad

Koszt realizacji obu etapów wynosi niemal 300 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, a jej wykonawcą jest firma Strabag. Nadal trwają prace nad rozbudową ciągu drogi S3 o drugą jezdnię między Zieloną Górą i Nową Solą, a także budowa nowego odcinka S3 po nowym śladzie pomiędzy Nową Solą i Legnicą (woj. dolnośląskie).

Marcin Rynkiewicz

bDnezRjh
bDnezRjC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(23)
Dawid
3 lata temu
Kochani dziennikarze wp. Nauczcie się języka polskiego! Rozumiem literówki, zdarzają się każdemu, ale w błędy w tytule artykułu? Wstyd .
Patryk
3 lata temu
Ze Szczecina na autostradę A2 w nieco ponad 1h. Fantazja!
HWS
3 lata temu
Ktoś zrozumiał tytuł?
bDnezRjD
Opof
3 lata temu
Uwaga dla inżynierów i ludzi odpowiedzialnych za oznaczenia na polskich drogach !!! Jak budujecie mosty i wiadukty Oznaczaj Cię jaka maja faktycznie wysokość !!!! Bo to się dzieje u nas z wiaduktami to jest parodia !!!! 3,6M wiadukt a tir przechodzi !!!!
alex
3 lata temu
a ile kilometrów oddali, najważniejszego nie napisali, słabo
...
Następna strona