Notowania

s3
20.10.2017 20:20

Nowy odcinkiem S3. Jeszcze przez dwa lata będzie brakowało mostu

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S3 oddano do użytku. Około godziny 17 pierwsi kierowcy wjechali na nowo wybudowany fragment między Sulechowem a węzłem Zielona Góra Północ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)
W Lubuskiem otwarto 13 km drogi S3

Dopuszczenie do ruchu na kolejnym odcinku drogi S3 zostało wydane 19 października, a dzień później z drogi skorzystali pierwsi kierowcy. - Na obie jezdnie wjechali ok. godz. 17. Na jednej z nich trzeba jeszcze uważać na tymczasowe oznakowanie, które wykonawca sukcesywnie usuwa z drogi. Budowa drugiej jezdni na tym odcinku S3 to kolejny krok ku skróceniu czasu podróży - poinformowała rzecznik zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska.

Budowa nie jest jeszcze zakończona ze względu na prace przy rozbiórce starego mostu na Odrze i budowie nowego w jego miejscu. W związku z pracami, na 13-kilometrowym odcinku występuje jedno zwężeniu z dwóch do jednej jezdni. Utrudnienia mają zakończyć się do połowy 2019 r.

Zgodnie umową, pierwszy etap inwestycji tj. oddanie obu jezdni bez nowego mostu miał się zakończyć w sierpniu br., jednak czas na zakończenie wydłużono do połowy października.

Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad

Koszt realizacji obu etapów wynosi niemal 300 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, a jej wykonawcą jest firma Strabag. Nadal trwają prace nad rozbudową ciągu drogi S3 o drugą jezdnię między Zieloną Górą i Nową Solą, a także budowa nowego odcinka S3 po nowym śladzie pomiędzy Nową Solą i Legnicą (woj. dolnośląskie).

Marcin Rynkiewicz

Tagi: s3, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2017

asjak zwykle polak będzie mądry po szkodzie unia współfinansuje A 3 jak będzie gotowa niemcy w krótkim czasie upomną się o swoje ziemie i będą mieli … Czytaj całość

20-10-2017

MariaBrawo Platforma Obywatelska.Jedziemy.

22-10-2017

JacaPolacy podniecają sie nowymi drogami, pociągami ( pendolino) i samolotami (dreamliner). Pozniej ładnie sie ubierają np do samolotu. Buahaha. To sa … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)