Notowania

ełk
03-01-2018 (14:51)

Samobójcza śmierć prezesa spółki Eko-Mazury. Prokuratura podejrzewała go o przywłaszczenie mienia

Prokuratura w Ełku w 2017 roku wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie przywłaszczenie mienia i niegospodarności, jakich miał dopuścić się prezes spółki. Sprawa została przekazana prokuraturze w Ełku przez CBA, do którego wpłynął anonimowy donos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eko-Mazury)

Nie żyje były prezes gminnej spółki Eko-Mazury, którego prokuratura Rejonowa w Ełku podejrzewała o przywłaszczenie mienia i niegospodarność. Prokuratura potwierdza, że mężczyzna nie żyje. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o śmierć samobójczą.

- Mamy do czynienia ze śmiercią tej osoby i prokuratura wyjaśnia jej okoliczności - mówi money.pl prokurator rejonowy Wojciech Piktel. - Na pewno do jutra do godziny dwunastej szerszych informacji nie będziemy podawać - zastrzega.

Prokuratura w Ełku w 2017 roku wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie przywłaszczenie mienia i niegospodarności, jakich miał dopuścić się prezes spółki. Sprawa została przekazana prokuraturze w Ełku przez CBA, do którego wpłynął anonimowy donos.

We wrześniu prokuratura postanowiła wszcząć dochodzenie i zbadać kilka wątków. Jak informowały "Rozmaitości Ełckie", prezes był podejrzewany o przywłaszczenie lornetki termowizyjnej wartej 34 tys. zł, 35 tys. zł w gotówce oraz kostki brukowej o nieustalonej wartości. Badano także sprawę sprzedaży samochodu po zaniżonej wartości.

Prezes został odwołany przez zarząd po informacji o wszczęciu śledztwa. Mężczyzna był zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności, ale prokuratura nie postawiła mu zarzutów.

Choć stwierdzono nieprawidłowości, sprawa została umorzona w grudniu. Jak wyjaśnił prokurator Piktel w Radiu 5, wartość niegospodarności nie przekroczyła "znacznej kwoty szkody", która wynosi 200 tys. zł.

Spółka Eko-Mazury zajmuje się gospodarowaniem odpadami. Została powołana przez Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" z siedzibą Ełku. Działalność rozpoczęła w 2007 roku.

Spółka korzystała ze środków gmin, a także otrzymywała pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności wyniosła 45 mln zł.

Tagi: ełk, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2018

Polaka kiedy nastepny niby biznesman, panie krauze, solorz i inni. Jak słuzby was przeswietla to też tak zrobicie czy bez honoru zwiejecie do swoich … Czytaj całość

03-01-2018

Wielka NadziejaUważam, że należy odnaleźć starego Kulczyka i też dokładnie rozliczyć A od młodego należy odebrać przywłaszczony majątek i przekazać zbankrutowanym … Czytaj całość

03-01-2018

alekWyprowadził 70 tysięcy a prokuratura umorzyła sprawę ,babcia z 2zeta sprawa karna brawo!

Rozwiń komentarze (105)

Wybrane dla Ciebie