Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. Oto nowy samolot dla polskich VIP-ów

61
Podziel się:

Boeing 737 "Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. To nowy samolot, którym będą latały najważniejsze osoby w państwie. To pierwsza z trzech nowych maszyn, które będą do dyspozycji prezydenta, premiera i pozostałych ministrów.

Tym samolotem już niebawem będa latać najważniejsze osoby w Polsce. Kontrakt wart jest 2,5 mld zł
Tym samolotem już niebawem będa latać najważniejsze osoby w Polsce. Kontrakt wart jest 2,5 mld zł (Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bECzQvgB

Boeing 737 "Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. To nowy samolot, którym będą latały najważniejsze osoby w państwie. To pierwsza z trzech nowych maszyn, które będą niebawem do dyspozycji prezydenta, premiera i pozostałych ministrów. Kontrakt na dostawę samolotów wart jest 2,5 mld zł.

Samolot w barwach biało-czerwonych wylądował w środę na wojskowej części lotniska w Warszawie. Ma nadane imię "Józef Piłsudski". Jego matką chrzestną została pięcioboistka, st. szer. Oktawia Nowacka. Nowy Boeing trafił pod skrzydła 1. Bazy Lotnictwa Transportowej w Warszawie. Wizerunek marszałka jest umieszczony w kilku miejscach na poszyciu samolotu.

"Witamy najnowszy samolot polskich Sił Powietrznych - Boeing 737-800 do przewozu najważniejszych osób w państwie" - poinformowali przedstawiciele Lotniska Chopina w mediach społecznościowych".

bECzQvgD

Nowy Boeing trafił pod skrzydła 1. Bazy Lotnictwa Transportowej w Warszawie. To właśnie w jego okolicy minister Antoni Macierewicz podsumował dwa lata pracy w resorcie obrony narodowej. I to właśnie dziś maszyna została uroczyście przekazana wojsku.

Ministerstwo Obrony Narodowej i amerykański koncern Boeing umowę na dostawę trzech (dwóch nowych i jednego używanego) samolotów Boeing 737 podpisały 31 marca. Wartość kontraktu to 523 mln dolarów, czyli w przeliczeniu 2 mld zł. W sumie kontrakt po opodatkowaniu wart jest 2,5 mld zł.

Zobacz także: Zobacz także: Poniatowski zamiast Tupolewa. MON zakupił nowe samoloty dla VIP-ów

Do tej pory najważniejsze osoby w państwie latały czarterowanymi od LOTu pasażerskimi samolotami Embraer 175. To niebawem będzie już przeszłość. Samolot w użyciu ma być już od 2018 roku.

bECzQvhe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(61)
Polacy nie gę...
3 lata temu
A dlaczego napis na nim jest: REPUBLIC OF POLAND? Nie mogłoby być np: පෝලන්ත ජනරජය albo สาธารณรัฐโปแลนด์ ... byłoby i ładniej i śmieszniej
Dociekliwy
3 lata temu
Cena jednostkowa B737 w wersji 800 to 384 mln złotych. Pomnożone przez 3 daje nam trochę ponad 1,15 mld zł. Ciekaw jestem zatem na co poszło dodatkowe ponad 1,3 mld złotych, hmmm. Nawet gdyby wyposażenie wnętrz było ze złota to B737 nie zdołałby się oderwać od pasa z tak ciężkim ładunkiem, zatem...?
Sebastian
4 lata temu
Matko, to kabaret...Ten Psychol Macierewicz ma tak zryty Leb ze zachowuje sie jak uposledzone dziecko 7 mio letnie .. Boze Wybacz to Polsce....
bECzQvhf
na piechotę a...
4 lata temu
Ja tam, nigdy z Antkiem do samolotu bym nie wsiadł. On jest jakiś inny... Może Jonasz ? Ten mniejszy to samo... Pechowcy ..raczej
Balzac
4 lata temu
Zamawiam taksowke: Panie potrzebuje sie jak naiszybciej dostac na lotnisko Lecha Kaczynskiego..Nie ma sprawy odpowiada taksowkarz..ale aleja Kaczynskiego jest nie przejezdna bo jest akurat marsz poparcia dla rzadu..zaraz zaraz..jest ulica Lecha K...moze uda nam sie tam jakos dotrzec do traktu Lecha Kaczynskiego.. Niestety, jest zwezenie i roboty drogowe, bo na placu Lecha Kaczynskiego budowany jest pomnik lecha Kaczynskiego. Ale zaraz zaraz.... tuz przy zamku..moze uda sie jakos ominac kolumne Krola Zygmunta..i ominac korki....I co, pyta pasazer...Niestety...odpowiada kierowca taksowki....Zdjeli Krola z postumentu i montuja wlasnie na cokole postac podobna do..bo ja wiem...chyba..Lecha Kaczynskiego....
...
Następna strona