Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. Oto nowy samolot dla polskich VIP-ów

"Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. Oto nowy samolot dla polskich VIP-ów

Tym samolotem już niebawem będa latać najważniejsze osoby w Polsce. Kontrakt wart jest 2,5 mld zł Fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER
Tym samolotem już niebawem będa latać najważniejsze osoby w Polsce. Kontrakt wart jest 2,5 mld zł

Boeing 737 "Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. To nowy samolot, którym będą latały najważniejsze osoby w państwie. To pierwsza z trzech nowych maszyn, które będą niebawem do dyspozycji prezydenta, premiera i pozostałych ministrów. Kontrakt na dostawę samolotów wart jest 2,5 mld zł.

Samolot w barwach biało-czerwonych wylądował w środę na wojskowej części lotniska w Warszawie. Ma nadane imię "Józef Piłsudski". Jego matką chrzestną została pięcioboistka, st. szer. Oktawia Nowacka. Nowy Boeing trafił pod skrzydła 1. Bazy Lotnictwa Transportowej w Warszawie. Wizerunek marszałka jest umieszczony w kilku miejscach na poszyciu samolotu.

"Witamy najnowszy samolot polskich Sił Powietrznych - Boeing 737-800 do przewozu najważniejszych osób w państwie" - poinformowali przedstawiciele Lotniska Chopina w mediach społecznościowych".

Nowy Boeing trafił pod skrzydła 1. Bazy Lotnictwa Transportowej w Warszawie. To właśnie w jego okolicy minister Antoni Macierewicz podsumował dwa lata pracy w resorcie obrony narodowej. I to właśnie dziś maszyna została uroczyście przekazana wojsku.

Ministerstwo Obrony Narodowej i amerykański koncern Boeing umowę na dostawę trzech (dwóch nowych i jednego używanego) samolotów Boeing 737 podpisały 31 marca. Wartość kontraktu to 523 mln dolarów, czyli w przeliczeniu 2 mld zł. W sumie kontrakt po opodatkowaniu wart jest 2,5 mld zł.

Zobacz także: Poniatowski zamiast Tupolewa. MON zakupił nowe samoloty dla VIP-ów


 

Do tej pory najważniejsze osoby w państwie latały czarterowanymi od LOTu pasażerskimi samolotami Embraer 175. To niebawem będzie już przeszłość. Samolot w użyciu ma być już od 2018 roku.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Polacy nie gęsi
2018-06-27 23:51
A dlaczego napis na nim jest: REPUBLIC OF POLAND? Nie mogłoby być np:

?????? ?????
albo
????????????????

... byłoby i ładniej i śmieszniej
Dociekliwy
2018-06-27 23:44
Cena jednostkowa B737 w wersji 800 to 384 mln złotych. Pomnożone przez 3 daje nam trochę ponad 1,15 mld zł. Ciekaw jestem zatem na co poszło dodatkowe ponad 1,3 mld złotych, hmmm. Nawet gdyby wyposażenie wnętrz było ze złota to B737 nie zdołałby się oderwać od pasa z tak ciężkim ładunkiem, zatem...?
Sebastian
2017-11-17 22:00
Matko, to kabaret...Ten Psychol Macierewicz ma tak zryty Leb ze zachowuje sie jak uposledzone dziecko 7 mio letnie .. Boze Wybacz to Polsce....
Pokaż wszystkie komentarze (61)