Notowania

"Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. Oto nowy samolot dla polskich VIP-ów

Boeing 737 "Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. To nowy samolot, którym będą latały najważniejsze osoby w państwie. To pierwsza z trzech nowych maszyn, które będą do dyspozycji prezydenta, premiera i pozostałych ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
Tym samolotem już niebawem będa latać najważniejsze osoby w Polsce. Kontrakt wart jest 2,5 mld zł

Boeing 737 "Józef Piłsudski" wylądował w Warszawie. To nowy samolot, którym będą latały najważniejsze osoby w państwie. To pierwsza z trzech nowych maszyn, które będą niebawem do dyspozycji prezydenta, premiera i pozostałych ministrów. Kontrakt na dostawę samolotów wart jest 2,5 mld zł.

Samolot w barwach biało-czerwonych wylądował w środę na wojskowej części lotniska w Warszawie. Ma nadane imię "Józef Piłsudski". Jego matką chrzestną została pięcioboistka, st. szer. Oktawia Nowacka. Nowy Boeing trafił pod skrzydła 1. Bazy Lotnictwa Transportowej w Warszawie. Wizerunek marszałka jest umieszczony w kilku miejscach na poszyciu samolotu.

"Witamy najnowszy samolot polskich Sił Powietrznych - Boeing 737-800 do przewozu najważniejszych osób w państwie" - poinformowali przedstawiciele Lotniska Chopina w mediach społecznościowych".

Nowy Boeing trafił pod skrzydła 1. Bazy Lotnictwa Transportowej w Warszawie. To właśnie w jego okolicy minister Antoni Macierewicz podsumował dwa lata pracy w resorcie obrony narodowej. I to właśnie dziś maszyna została uroczyście przekazana wojsku.

Ministerstwo Obrony Narodowej i amerykański koncern Boeing umowę na dostawę trzech (dwóch nowych i jednego używanego) samolotów Boeing 737 podpisały 31 marca. Wartość kontraktu to 523 mln dolarów, czyli w przeliczeniu 2 mld zł. W sumie kontrakt po opodatkowaniu wart jest 2,5 mld zł.

Zobacz także: Poniatowski zamiast Tupolewa. MON zakupił nowe samoloty dla VIP-ów

Do tej pory najważniejsze osoby w państwie latały czarterowanymi od LOTu pasażerskimi samolotami Embraer 175. To niebawem będzie już przeszłość. Samolot w użyciu ma być już od 2018 roku.

Tagi: samolot dla vip, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2017

prowokator.z.pisuI co pierwszy lot do Smoleńska ?

15-11-2017

wania.kalksteinNo nareszcie stałe rejsy na San Eskobar

15-11-2017

zettMają rozmach. 4 miliardy złotych wyrwane z budżetu MON na samoloty dla partyjnych dygnitarzy. Bez przetargu, bez żadnej kontroli. Ale widać Polakom to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (61)