Notowania

Zakaz laptopów na pokładzie samolotu. Amerykanie mówią o "realnym zagrożeniu"

Minister bezpieczeństwa narodowego USA John Kelly powiedział, że możliwe jest rozszerzenie zakazu wnoszenia laptopów i innego sprzętu elektronicznego przez pasażerów w bagażu podręcznym na pokład wszystkich samolotów lecących do USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)

Argumentował to istnieniem "realnego zagrożenia".

Kelly był pytany w telewizji Fox News o możliwość rozszerzenia tego zakazu, który obowiązuje obecnie w przypadku lotów do USA z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Turcji. Władze USA uzasadniają wprowadzenie tego rozwiązania obawami, że w urządzeniach elektronicznych zabieranych przez pasażerów na pokład mogą być ukryte bomby.

"Jest realne zagrożenie; liczne zagrożenia dla lotnictwa" - tłumaczył Kelly. Jak mówił, terroryści mają "obsesję", by uderzyć w "samolot w locie, w szczególności w maszynę amerykańską".

Zgodnie z nowymi zasadami, pasażerowie lecący do Stanów Zjednoczonych z objętych zakazem portów lotniczych, muszą umieścić sprzęty elektroniczne o rozmiarach większych niż smartfon (laptopy, tablety, konsole do gier, czytniki książek, przenośne odtwarzacze DVD, aparaty fotograficzne itp.) w bagażu rejestrowanym. USA wprowadziły ten zakaz w marcu; ich śladem poszła wkrótce Wielka Brytania.

Z kolei według holenderskiego stowarzyszenia pilotów, administracja Donalda Trumpa, wprowadzając zakaz, nie przewidziała wszystkich konsekwencji i to rozwiązanie "wydaje się większym zagrożeniem niż rzeczywiste ryzyko". Zakaz wnoszenia laptopów na pokład samolotów jest niebezpieczny - ostrzega holenderskie stowarzyszenie pilotów VNV.

Tagi: świat, usa, lotnictwo, bezpieczeństwo, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2017

M8XA kto będzie płacił za uszkodzenie tego sprzętu? Bo wiadomo jak jest obsługiwany bagaż na lotniskach.

29-05-2017

GregBez przesady mozna wytrzymac w samolocie 8 godzin bez laptopa , szczegolnie jak kazdy ma przed soba monitor z filmami!

28-05-2017

deretno a niedawno przywrócili prawo do wnoszenia na pokład scyzoryków... powiedzcie mi na cholerę komuś w samolocie potrzebny jest scyzoryk ??

Rozwiń komentarze (4)