Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz laptopów na pokładzie samolotu. Amerykanie mówią o "realnym zagrożeniu"

4
Podziel się:

Minister bezpieczeństwa narodowego USA John Kelly powiedział, że możliwe jest rozszerzenie zakazu wnoszenia laptopów i innego sprzętu elektronicznego przez pasażerów w bagażu podręcznym na pokład wszystkich samolotów lecących do USA.

Zakaz laptopów na pokładzie samolotu. Amerykanie mówią o "realnym zagrożeniu"
(STANISLAW KOWALCZUK)
bELBrynF

Argumentował to istnieniem "realnego zagrożenia".

Kelly był pytany w telewizji Fox News o możliwość rozszerzenia tego zakazu, który obowiązuje obecnie w przypadku lotów do USA z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Turcji. Władze USA uzasadniają wprowadzenie tego rozwiązania obawami, że w urządzeniach elektronicznych zabieranych przez pasażerów na pokład mogą być ukryte bomby.

"Jest realne zagrożenie; liczne zagrożenia dla lotnictwa" - tłumaczył Kelly. Jak mówił, terroryści mają "obsesję", by uderzyć w "samolot w locie, w szczególności w maszynę amerykańską".

bELBrynH

Zgodnie z nowymi zasadami, pasażerowie lecący do Stanów Zjednoczonych z objętych zakazem portów lotniczych, muszą umieścić sprzęty elektroniczne o rozmiarach większych niż smartfon (laptopy, tablety, konsole do gier, czytniki książek, przenośne odtwarzacze DVD, aparaty fotograficzne itp.) w bagażu rejestrowanym. USA wprowadziły ten zakaz w marcu; ich śladem poszła wkrótce Wielka Brytania.

Z kolei według holenderskiego stowarzyszenia pilotów, administracja Donalda Trumpa, wprowadzając zakaz, nie przewidziała wszystkich konsekwencji i to rozwiązanie "wydaje się większym zagrożeniem niż rzeczywiste ryzyko". Zakaz wnoszenia laptopów na pokład samolotów jest niebezpieczny - ostrzega holenderskie stowarzyszenie pilotów VNV.

bELBryoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
lotnik
4 lata temu
Ciebie przetrzepią do skarpetek, a czasem i gołych gaci, jak będziesz przechodził przez bramki. Kolorowego nawet palcem nie dotkną, żeby nie urazić jego rasy, religii i tak dalej. Oto sprawiedliwość i bezpieczeństwo XXI wieku.
Greg
4 lata temu
Bez przesady mozna wytrzymac w samolocie 8 godzin bez laptopa , szczegolnie jak kazdy ma przed soba monitor z filmami!
deret
4 lata temu
no a niedawno przywrócili prawo do wnoszenia na pokład scyzoryków... powiedzcie mi na cholerę komuś w samolocie potrzebny jest scyzoryk ??
bELBryoj
M8X
4 lata temu
A kto będzie płacił za uszkodzenie tego sprzętu? Bo wiadomo jak jest obsługiwany bagaż na lotniskach.