Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samoloty
15.07.2017 09:52

Samoloty dla PLL LOT. Ósmy dreamliner jest już w Warszawie

Tuż po godz. 9.00 na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował ósmy boeing 787-8 w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. To ostatni z zamówionych dreamlinerów. Maszyna przyleciała prosto z fabryki Everett koło Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Aneta Oksiuta)

Rejs do Warszawy trwał ponad 9 godzin. Nowy samolot został przywitany na lotnisku przez salut wodny.

- Nowa maszyna umożliwi nam zwiększenie częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio. Będzie też od sierpnia na stałe wykonywała rejsy z Warszawy do Newark, a w niedalekiej przyszłości umożliwi uruchomienie kolejnych nowych połączeń - powiedział w piątek prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania samolotu.

W przyszłym roku LOT rozpocznie odbiór większych dreamlinerów - B787-9. Pierwszy z nich ma trafić w kwietniu. W sumie LOT zamówił cztery maszyny tego typu.

Poniatowski zamiast Tupolewa. MON zakupił nowe samoloty dla VIP-ów

W tym miesiącu zakończyły się dostawy czterech Boeingów 737-800 NG, a w listopadzie jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie LOT odbierze samolot wąskokadłubowy najnowszej generacji prosto z fabryki Boeinga - 737 MAX 8. Kolejny ma trafić do przewoźnika w grudniu br. W sumie do 2020 r. spółka ma mieć sześć tego typu maszyn.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

Tagi: samoloty, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-07-2017

HihiOt ciekawostka LOT nie upadł POmyleńcy z rudym wilkiem co wy na to .

15-07-2017

CiderPolitruki z WP to LOT nie upadł? Wystarczyło że mafia PO a właściwie ubecy którzy ich wystrugali z banana przestali go doić.

15-07-2017

RomanCzy siedzenia w ekonomicznej są tak samo niewygodne jak w poprzednich 787? To ja w takim razie dalej będę latał Lufthansą.

Rozwiń komentarze (10)