Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Smartfon Samsunga całkowicie zakazany w samolotach. Departament Transportu USA zdecydował

4
Podziel się:

Amerykańskie władze wprowadzają od soboty całkowity zakaz zabierania do samolotów, zarówno w komunikacji krajowej, jak i w połączeniach międzynarodowych, smartfonów Samsung Galaxy Note 7 - poinformował w piątek Departament Transportu USA.

Smartfon Samsunga całkowicie zakazany w samolotach. Departament Transportu USA zdecydował
(Charles Rincheval/Flickr)

Zakaz wejdzie w życie w sobotę o godz. 18 czasu polskiego. Decyzja ta wiąże się z udokumentowanymi przypadkami zapalania się urządzeń tego typu.

"Telefon ten uznajemy za "zakazany niebezpieczny materiał" - oświadczył amerykański resort transportu i podkreślił, że pasażerowie, którzy złamią zakaz, będą karani. Galaxy Note 7 nie tylko nie będzie wolno wnosić ze sobą na pokład samolotu, ale także przewozić w bagażu nadanym. Zakazane będzie także wysyłanie smartfonów tego typu frachtem lotniczym.

- Priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w samolocie. Ogień stwarza zagrożenie dla ich życia - podkreślił szef amerykańskiego resortu transportu Anthony Foxx.

Już wcześniej wiele linii lotniczych zakazało wnoszenia tych smartfonów na pokład samolotów, a inne poleciły ich bezwzględne wyłączenie podczas lotu.

Na początku września, zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu na rynek Galaxy Note 7, Samsung ogłosił, że wycofuje model ze sprzedaży, gdyż niektóre telefony zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania. Firma przygotowała urządzenia zastępcze dla klientów, którzy nabyli wadliwy model.

Okazało się jednak, że również zastępcze telefony są wadliwe. Południowokoreański koncern ogłosił akcje serwisowe, które na całym świecie objęły ponad 2,5 mln smartfonów.

Na początku Samsung tłumaczył, że problem z przegrzewaniem się smartfonów był spowodowany drobnym błędem podczas procesu produkcyjnego baterii. Jednak w przypadku wymienionych w trakcie akcji telefonów przyczyna przegrzewania się telefonów pozostaje nieznana.

Koncern Samsung Electronics poinformował w piątek, że zakończenie produkcji i akcje serwisowe smartfonów Galaxy Note 7 będą kosztować firmę co najmniej 5,3 mld dolarów. Zapewnił jednocześnie, że ma środki na pokrycie strat.

Galaxy Note 7 był jednym z najdroższych smartfonów na rynku, a Samsung zastosował w nim wiele nowoczesnych technologii.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Balansier
7 lat temu
To może tak dla równowagi w Europie zakazemy noszenia ajfona? Przecież też samozaplony miały... :)
Etri
7 lat temu
Ale iPhone jest ok. Dla Amerykanow? Hahaha jankesi zapomnieli chyba ze Samsung produkuje telefony tam gdzie oni!! Made in China! Amerkanà sie pali grunt pod nogami widze!! hahaha
K.
7 lat temu
Też mi nowina...zakazany był ponad miesiąc temu. I nie tylko na liniach amerykańskich, ale także w Lufthansie
afa
7 lat temu
...a taki byl ladny... KOREANSKI:)))