Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samsung planuje odsprzedawać używane telefony

3
Podziel się:

Samsung Electronics chce podratować wyniki sprzedając odnowione i poprawione smartfony zwrócone przez klientów - pisze Reuter's powołując się na dobrze poinformowane źródło.

Samsung planuje odsprzedawać używane telefony
(Wikimedia/GNU/Bjoertvedt)
bELywVSJ

Południowokoreańska firma szuka sposobów na utrzymanie wzrostu zysków, po tym jak udało jej się go pobudzić poprzez lifting produktów. Ponieważ wzrost na światowym rynku smartfonów się wypłaszcza, Samsung chce zmaksymalizować produktywność i utrzymać marżę operacyjną powyżej 10 proc.

Samsung podobno zamierza "odświeżać" wyższej klasy smartfony zwrócone przez klientów, którzy dostali nowsze aparaty w ramach odnawiania umów. Poprawione wersje tych telefonów będą sprzedawane po niższych cenach.

Nie wiadomo jednak, o ile tańsze będą te telefony, do jakiego stopnia będą zmodernizowane i ile Samsung mógłby ich sprzedać. Firma odmówiła komentarza w tej sprawie.

bELywVSL

Firma Apple sprzedaje swojego iPhona po cenie stanowiącej 69 proc. jego pierwotnej ceny po roku od wejścia na rynek.

bELywVTm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
peter
5 lata temu
Euro Syf Agd - opanowali tę techniką, o czy przekonałem się osobiście
CeliK
5 lata temu
Może samsung zajął by się najpierw wypuszczeniem zapowiadanych aktualizacji. Mam Xcovera2, na stronie do dziś wisi że wydadza do niego poprawkę z androidem... 4.3 :DDDD do dziś nie wyszła a telefon ma mocno ograniczoną funkcjonalność i kupiłem go właśnie biorąc po uwagę że wyjdzie poprawka. Ech.. tylko liczą się flagowce w Samsunga. Mocno się na nim zawiodłem - jak najtańsza chińszczyzna jedyny soft to ten co opuszcza fabrykę i nie ma co liczyć ze coś się poprawi.
dobry pic to ...
5 lata temu
Tylko,że serie są tak krótkie i nic z jednego nie pasuje do drugiego.Podobnie w każdym produkcie przemysłowym, od autek po rączki do patelni.
bELywVTn