Notowania

samsung
22.08.2016 10:56

Samsung planuje odsprzedawać używane telefony

Samsung Electronics chce podratować wyniki sprzedając odnowione i poprawione smartfony zwrócone przez klientów - pisze Reuter's powołując się na dobrze poinformowane źródło.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/GNU/Bjoertvedt)

Południowokoreańska firma szuka sposobów na utrzymanie wzrostu zysków, po tym jak udało jej się go pobudzić poprzez lifting produktów. Ponieważ wzrost na światowym rynku smartfonów się wypłaszcza, Samsung chce zmaksymalizować produktywność i utrzymać marżę operacyjną powyżej 10 proc.

Samsung podobno zamierza "odświeżać" wyższej klasy smartfony zwrócone przez klientów, którzy dostali nowsze aparaty w ramach odnawiania umów. Poprawione wersje tych telefonów będą sprzedawane po niższych cenach.

Nie wiadomo jednak, o ile tańsze będą te telefony, do jakiego stopnia będą zmodernizowane i ile Samsung mógłby ich sprzedać. Firma odmówiła komentarza w tej sprawie.

Firma Apple sprzedaje swojego iPhona po cenie stanowiącej 69 proc. jego pierwotnej ceny po roku od wejścia na rynek.

Tagi: samsung, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-08-2016

dobry pic to 1/2robotyTylko,że serie są tak krótkie i nic z jednego nie pasuje do drugiego.Podobnie w każdym produkcie przemysłowym, od autek po rączki do patelni.

22-08-2016

CeliKMoże samsung zajął by się najpierw wypuszczeniem zapowiadanych aktualizacji. Mam Xcovera2, na stronie do dziś wisi że wydadza do niego poprawkę z … Czytaj całość

22-08-2016

peterEuro Syf Agd - opanowali tę techniką, o czy przekonałem się osobiście

Rozwiń komentarze (3)