Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje na Kreml nielegalne? Tak twierdzi rosyjskie ministerstwo energetyki

50
Podziel się:

- Nałożenie sankcji przez UE na wiceministra energetyki Rosji Andrieja Czeriezowa w związku z dostarczeniem na Krym turbin Siemensa było umotywowane politycznie i jest niezgodne z prawem międzynarodowym - oświadczyło w sobotę rosyjskie ministerstwo energetyki.

Sankcje na Kreml nielegalne? Tak twierdzi rosyjskie ministerstwo energetyki
(www.kremlin.ru/wikimedia (CC BY 3.0))
bEJIFJMB

"Ingerencja w spór między dwoma podmiotami gospodarczymi jest jawnym naruszeniem międzynarodowych norm prawnych" - napisano w oświadczeniu resortu.

"Rosyjskie ministerstwo energetyki nie ma wątpliwości, że Unia Europejska podjęła tę decyzję jedynie ze względów politycznych" - dodano.

Państwa unijne zgodziły się w piątek na wpisanie kolejnych obywateli Rosji i rosyjskich firm na unijną czarną listę w związku z dostarczeniem turbin gazowych Siemensa na Krym. Chodzi o trzy firmy zaangażowane w przeniesienie turbin gazowych na półwysep oraz trzech przedstawicieli Rosji, w tym wiceministra energetyki. Rozszerzenia listy sankcji chciały Niemcy.

bEJIFJMD

W piątek MSZ Rosji oceniło jako "nieuzasadniony i nieprzyjazny krok" decyzję Unii Europejskiej oraz ostrzegło, że pozostawia sobie prawo do kroków w odpowiedzi.

Długi biur podróży robią wrażenie. Strach wyjeżdżać

Od aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku Unia zabrania swoim firmom prowadzenia interesów z firmami na półwyspie. Siemens twierdzi, że ma dowody na to, iż cztery turbiny, które dostarczył w celu realizacji projektu w południowej Rosji, zostały nielegalnie przeniesione na Krym. Moskwa utrzymuje, że cały sprzęt dostarczany na Krym, w tym turbiny, jest produkowany w Rosji.

bEJIFJNe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(50)
GRUZ 200 HA H...
4 lata temu
DOŻYWOCIE W ŁAGRZE NA SYBERII DLA TEGO SZKARADNEGO CIOOLA ZA 298 LUDZI Z MH 17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Antoni
4 lata temu
Bez przesady. Rosjanie produkują turbiny od lat 30 tych.
heh
4 lata temu
jak zwykle rosyjskich trolli nie brakuje
bEJIFJNf
Leon_Z
4 lata temu
WSZYSTKIE sankcje przeciwko Rosji są NIELEGALNE! Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, proszę o przedstawienie argumentów (przepisów prawa międzynarodowego) za takim działaniem. EU nauczyła się od Wielkiego Profesora zza Oceanu: Ameryka uznaje, że ktoś jest "be" i w pierwszym ruchu blokuje wszystkie jego aktywa finansowe. Pieniądz się przyda, a delikwent i tak nie podskoczy gangsterce amerykańskiej. Może sprawa się rozmyje, ale pieniądze gdzieś się "zagubią" ...
Ewa
4 lata temu
Tytuł głupszy od wszystkich ,,sankcji" razem wziętych.
...
Następna strona