Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Putin: To naruszanie zasad...

0
Podziel się:

Prezydent oświadczył, że Rosja nie będzie próbowała ukarać Zachód kontrsankcjami: Bóg im sędzią.

Sankcje dla Rosji. Putin: To naruszanie zasad...
(World Economic Forum)

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zarzucił krajom zachodnim, które zastosowały sankcje przeciwko Rosji, złamanie fundamentalnych zasad Światowej Organizacji Handlu (WTO). Sankcje wprowadzono w związku z polityką Rosji wobec Ukrainy.

Putin oświadczył, że wprowadzając kontrsankcje, FR nie kieruje się żądzą ukarania swoich partnerów, lecz myśli o swoich interesach.

_ - Wprowadzenie ograniczeń wobec Rosji to nic innego, jak odejście od fundamentalnych zasad WTO przez niektórych naszych partnerów _ - oznajmił prezydent FR na posiedzeniu Rady Państwowej, która pod jego przewodnictwem zebrała się na Kremlu. Posiedzenie było poświęcone problemom podnoszenia konkurencyjności gospodarki Rosji.

_ - Naruszana jest zasada równego dostępu wszystkich krajów do rynków towarów i usług, ignorowany jest reżim największego uprzywilejowania w handlu oraz zasada sprawiedliwej i wolnej konkurencji _ - powiedział.

Putin podkreślił, że _ czyni się to w sposób upolityczniony, bez przestrzegania fundamentalnych norm WTO _. - _ Faktycznie grupa krajów w trybie jednostronnym pozwoliła sobie na "przekreślenie" zasad i reguł WTO w stosunku do Rosji, która jest jedną z sześciu największych gospodarek świata _ - wskazał.

Prezydent oświadczył, że Rosja nie będzie próbowała _ ukarać _ Zachód kontrsankcjami. _ - Kroki protekcyjne, a chodzi właśnie o kroki protekcyjne, nie są spowodowane żądzą ukarania któregoś z partnerów, wywarcia presji na niego. Bóg im sędzią. To są ich decyzje. My przede wszystkim myślimy o swoich interesach i zadaniach rozwojowych _ - powiedział.

Putin zauważył, że wejście Rosji do WTO potwierdziło, że Moskwa buduje otwartą gospodarkę i gotowa jest do ścisłej kooperacji z zagranicznymi partnerami.

Gospodarz Kremla oznajmił, że Rosja powinna opierać swoją politykę gospodarczą na rozwoju realnego sektora. _ - Naszym głównym celem jest wykorzystanie konkurencyjnych atutów Rosji, przede wszystkim chłonnego rynku wewnętrznego. Należy go zapełnić konkurencyjnymi, jakościowymi towarami, które produkuje realny sektor rodzimej gospodarki. Oczywiście utrzymując stabilność i równowagę na rynku wewnętrznym, w gospodarce jako takiej _ - powiedział.

Putin podkreślił, że Rosja w ciągu półtora-dwóch lat musi wykonać skok w podnoszeniu konkurencyjności rosyjskiego realnego sektora. Zapowiedział, że rząd będzie poświęcać zwiększoną uwagę wspieraniu eksportu. Dodał, że na te cele zamierza się przeznaczyć znaczne środki budżetowe.

W Radzie Państwowej zasiadają szefowie obu izb parlamentu (Dumy Państwowej i Rady Federacji), liderzy frakcji w Dumie, pełnomocni przedstawiciele prezydenta w okręgach federalnych oraz przywódcy regionów tworzących Federację Rosyjską. W czwartkowym posiedzeniu tej struktury uczestniczą też członkowie rządu i przedstawiciele biznesu.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)