Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Hollande zapowiada szczyt UE "z pewnością" zaostrzy kary dla Rosji

0
Podziel się:

Komisja Europejska będzie pracować w celu podniesienia poziomu sankcji - zapowiedział prezydent po spotkaniu socjaldemokratycznych przywódców krajów UE w Pałacu Elizejskim.

Sankcje wobec Rosji. Hollande zapowiada szczyt UE "z pewnością" zaostrzy kary dla Rosji
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)
bFfUYxxh

Prezydent Francji oświadczył dzisiaj, że na rozpoczynającym się tego dnia po południu szczycie UE w Brukseli z pewnością zostaną zaostrzone sankcje przeciwko Rosji w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie.

_ - Komisja Europejska będzie pracować w celu podniesienia poziomu _ sankcji - zapowiedział po spotkaniu socjaldemokratycznych przywódców krajów UE w Pałacu Elizejskim. Na Ukrainie _ bezspornie doszło do pogorszenia sytuacji: obecność pochodzącego z Rosji sprzętu, możliwa jest obecność żołnierzy, w każdym razie separatyści są zbrojeni i wspierani przez Rosję _ - mówił.

Wcześniej na konferencji prasowej w Brukseli, po spotkaniu z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso wyraził oczekiwanie, że przywódcy państw UE będą gotowi do wprowadzenia nowej rundy sankcji wobec Rosji w obliczu eskalacji konfliktu na Ukrainie.

bFfUYxxj

Rozpoczynający się po południu szczyt UE ma także zdecydować o obsadzie wysokich unijnych stanowisk - przewodniczącego Rady Europejskiej oraz szefa unijnej dyplomacji.

Odnosząc się do tej kwestii, Hollande powiedział, że socjaldemokratyczni przywódcy poprą włoską kandydatkę na stanowisko szefowej unijnej dyplomacji - obecną minister spraw zagranicznych Włoch Federicę Mogherini.

Wyraził _ z głębokim przekonaniem _ nadzieję, że Mogherini, którą część krajów Europy Wschodniej krytykowała za zbyt miękkie stanowisko wobec Rosji, zostanie w Brukseli zatwierdzona.

Także premier Włoch Matteo Renzi, który uczestniczył w spotkaniu w Paryżu, powiedział po wyjściu z Pałacu Elizejskiego dziennikarzom, że przywódcy lewicowi jednomyślnie popierają kandydaturę Mogherini. Nie wysunęli natomiast własnego kandydata na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

bFfUYxxp

Szef włoskiego rządu oznajmił, że jest kandydat na to stanowisko, o którym _ dobrze się mówi _ i - nie podając szczegółów - podkreślił jedynie, że potrzebna jest dalsza dyskusja na ten temat podczas szczytu w Brukseli. Za faworyta na stanowisko szefa Rady uważany jest premier Donald Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfUYxxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)