Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Sprawdź, na co liczy Władimir Putin

0
Podziel się:

Dokładnie miesiąc temu Unia Europejska wprowadziła sankcje sektorowe wobec Rosji.

Sankcje wobec Rosji. Sprawdź, na co liczy Władimir Putin
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent Rosji wyraził nadzieję, że w sprawie sankcji Zachodu wobec Rosji i odpowiedzi na nie zwycięży zdrowy rozsądek i nastąpi powrót do współpracy w _ zwykłym trybie _.

W czasie spotkania na rosyjskim Dalekim Wschodzie oświadczył, że liczy również, iż ani Rosja, ani jej partnerzy nie będą _ ponosić ciężarów wzajemnych ukłuć _.

Od 1 sierpnia UE wprowadziła sankcje sektorowe wobec Rosji w formie embarga na broń, ograniczeń w przepływie kapitału, zakazu eksportu niektórych technologii wykorzystywanych w eksploatacji ropy oraz zakazu sprzedaży sprzętu podwójnego zastosowania.

Wcześniej sankcje wizowe i finansowe, nakładane w odpowiedzi na destabilizację przez Rosje wschodu Ukrainy, dotyczyły konkretnych osób lub przedsiębiorstw.

Z kolei Rosja wprowadziła na rok zakaz importu produktów rolno-spożywczych z krajów, które nałożyły sankcje albo przyłączyły się do nich.

Po sobotnim szczycie UE przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy poinformował, że w ciągu tygodnia Unia przygotuje propozycje nowych sankcji przeciw Rosji w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie.

Według Van Rompuya szczyt zlecił Komisji Europejskiej i służbom dyplomatycznym _ pilne rozpoczęcie prac przygotowawczych _ nad nowymi sankcjami gospodarczymi. W ciągu tygodnia rezultaty tych prac mają zostać przedstawione rządom państw unijnych.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)