Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
putin
02.06.2014 21:46

Sarkozy i Putin odbyli spotkanie w Soczi

Były prezydent Francji poinformował, że spotkał się z Putinem i nawet zjadł z nim obiad.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy poinformował dziś agencję AFP, że spotkał się tego dnia w Rosji z prezydentem Władimirem Putinem i nawet zjadł z nim obiad.

Sarkozy towarzyszy swej żonie, piosenkarce Carli Bruni, która koncertuje w Moskwie._ - Spotkałem się z nim (Putinem) _ - powiedział były prezydent po koncercie żony, nie precyzując, gdzie doszło do tego spotkania. _ Nawet zjedliśmy razem obiad _ - dodał Sarkozy, który nie odpowiedział na pytania AFP o treść i klimat konwersacji z Putinem.

Putin przebywał w poniedziałek w Soczi. Wiele francuskich mediów zapowiadało od kilku dni, że podczas pobytu w Rosji Sarkozy spotka się z rosyjskim prezydentem - na trzy dni przed wizytą Putina w Paryżu, gdzie przyjmie go obecny prezydent Francji Francois Hollande.

Sarkozy'emu, który nie skrywa nadziei na ponowne zwycięstwo w wyborach prezydenckich, bardzo zaszkodził ostatnio skandal finansowy w macierzystej partii UMP, związany - co więcej - z finansowaniem jego kampanii prezydenckiej z 2012 roku.

Francuska prasa zwraca uwagę, że były prezydent od dawna stosuje taktykę przypominania Francuzom o sobie, za pomocą publicznych komentarzy czy wystąpień, a tygodnik _ Le Point _ nazwał to _ wysyłaniem pocztówek _ do elektoratu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: putin, sarkozy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz