Notowania

Przejdź na
ceny
29.03.2011 06:55

Sawicki: Żywność nie będzie już drożeć

Szef resortu przyznaje, że nie rozumie wzrostu cen cukru i poinformował, że zgłosił tę sprawę do UOKiK

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Silne wzrosty cen żywności mamy już za sobą - uważa minister rolnictwa Marek Sawicki. Spodziewa się nawet ich spadku. Jego zdaniem 2011 rok będzie lepszy dla rolnictwa niż dwa poprzednie.

Zdaniem szefa resortu rolnictwa, powinno być mniej klęsk żywiołowych, a rolnicy mogą ciągle liczyć na silne wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz rosonący popyt na żywność. Poza tym zwrócił uwagę, że ceny żywności w ostatnich trzech latach rosły wolniej niż inflacja i jeszcze wolniej niż wzrost płac.

Odnosząc się do silnego wzrostu cen cukru, Marek Sawicki stwierdził, że nie rozumie tego zjawiska. Jego zdaniem nie ma racjonalnego powodu do wykupowania tego towaru. Minister zapowiedział, że zgłosił sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, bo każdy powinien zajmować się tym, do czego został powołany.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t135932.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cenami;cukru;powinna;zajac;sie;unia,220,0,801244.html) Cenami cukru powinna zająć się Unia Politycy PiS nadal forsują projekt "dodatku drożyźnianego". Koalicja mówi o komunistycznych wymysłach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t136128.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;nie;wyklucza;cukrowej;interwencji,214,0,800726.html) Pawlak nie wyklucza "cukrowej" interwencji Minister gospodarki uważa, że ceny żywności mogłyby być niższe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;cukru;spadna;dopiero;w;czerwcu,248,0,794616.html) Ceny cukru spadną dopiero w czerwcu Podwyżki cen w sklepach są wynikiem spekulacji na naszym rynku, twierdzi Marek Sawicki.
Tagi: ceny, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz