Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schulz ma nadzieję, że papież wygłosi przemówienie w Parlamencie Europejskim

0
Podziel się:

Przewodniczący PE przywołał inspirujące przemówienie, jakie wygłosił tam Jan Paweł II w 1988 rok.

Schulz ma nadzieję, że papież wygłosi przemówienie w Parlamencie Europejskim
(ec.europa.eu)
bEsvmsCt

*Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz (na zdjęciu) chciałby, żeby tak jak Jan Paweł II, także Franciszek wygłosił przemówienie w Strasburgu. O chęci zaproszenia papieża Schulz napisał na łamach _ L'Osservatore Romano _ przed dzisiejszą audiencją w Watykanie. *

W artykule zamieszczonym w watykańskim dzienniku przewodniczący Parlamentu Europejskiego przywołał _ inspirujące _ przemówienie, jakie wygłosił tam Jan Paweł II w 1988 roku, a więc w czasach, gdy Europa była jeszcze podzielona.

_ - Jego wezwanie ziściło się i nasz kontynent został zjednoczony, ale praca do wykonania jeszcze się nie skończyła _ - podkreślił Schulz.

bEsvmsCv

Przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem stwierdził: _ - Dzisiaj byłoby ogromnym zaszczytem dla Parlamentu Europejskiego wysłuchanie na nowo przesłania Ojca Świętego, jego słów o dalekowzroczności, solidarności i nadziei _.

_ - Imigracja i praca młodzieży prawdziwymi wyzwaniami stojącymi przed Unią. Aby Europa służyła ostatnim _ - w tekście pod tym tytułem Martin Schulz zwrócił uwagę na to, że nowy papież głośno potępia _ globalizację obojętności _ wobec różnych postaci zła.

_ - Żadna instytucja publiczna, a tym bardziej Unia Europejska nie może sobie pozwolić na lekkie potraktowanie tego potępienia _ - ocenił.

_ - Europa przekształciła się z siły służącej pokojowi w siłę administracyjną i kontrolującą, jednak wobec braku mocnych ideałów, ducha oddania celom i wspólnej misji jej prawowitość narażona jest na powolny, ale nieuchronny schyłek _ - uważa przewodniczący PE.

bEsvmsCB

Jego zdaniem, Europa musi być oceniana na podstawie tego, jak traktuje swoich obywateli najbardziej potrzebujących, pokrzywdzonych, bezbronnych oraz - jak dodał nawiązując do napływu uchodźców i niedawnej katastrofy u brzegów Lampedusy - _ osoby ryzykujące swe życie, aby dotrzeć do wybrzeży naszego kontynentu _.

_ - Tragedia Lampedusy i śmierć imigrantów na Morzu Śródziemnym są dla Europy nie dającymi się wymazać ranami _ - napisał Schulz. Wyraził opinię: ci ludzie _ zostali odrzuceni przez morze, a także przez naszą niezdolność udzielenia im pomocy _.

Jako kolejne wyzwania, przed jakimi musi stanąć Unia Europejska, wskazał umiejętność prowadzenia dialogu oraz stworzenie perspektyw młodym ludziom.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsvmsCC
bEsvmsCW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)