Notowania

Ewa Kopacz
31.10.2008 07:24

Sejm nie odrzuci weta? Rząd ma plan awaryjny

Pieniądze, zagwarantowane na oddłużenie ZOZ-ów nie znikną, jeśli reforma się nie powiedzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Ewa Kopaczmówi, że rząd ma plan awaryjny na wypadek zawetowania pakietu ustaw zdrowotnych przez prezydenta i nieodrzucenia weta przez Sejm. Minister zdrowia w wywiadzie dla _ Gazety Prawnej _ dodaje zarazem, że będzie mówić o planie, kiedy faktycznie nie będzie szans na wejście w życie uchwalonych ustaw.

Minister przekonuje, że pieniądze, które są zagwarantowane na oddłużenie Zakładów Opieki Zdrowotnej nie znikną jeśli reforma się nie powiedzie. Trafią one do tych placówek, które przedstawią konkretne plany naprawcze.

Ewa Kopacz mówi _ Gazecie Prawnej _, że warunkiem uzyskania tych pieniędzy będzie uzyskanie akceptacji programów naprawczych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. _ To będzie warunkowało ich dalsze przekształcenie się w spółki _ - dodaje szefowa resortu zdrowia.

Ewa Kopacz podkreśla również, że Platforma Obywatelska nie zgodzi się na propozycje lewicy, aby przekształcenia ZOZ-ów w spółki nie były obligatoryjne.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Senat nie zgodził się na odrzucenie ustawy o zoz-ach ]( http://news.money.pl/artykul/senat;nie;zgodzil;sie;na;odrzucenie;ustawy;o;zoz-ach,51,0,381747.html )
* [ Ustawy zdrowotne. Siedmiogodzinny maraton w Senacie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawy;zdrowotne;siedmiogodzinny;maraton;w;senacie,14,0,381454.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: Ewa Kopacz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz