Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budżet
22.11.2007 16:01

Sejm wyrobi się z budżetem na 2008 rok

21 grudnia Sejm ma uchwalić budżet na 2008 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

21 grudnia Sejm ma uchwalić budżet na 2008 rok, a 25 stycznia budżet ma być przekazany do podpisu prezydenta - wynika z harmonogramu prac nad projektem budżetu, przyjętego przez Komisję Finansów Publicznych.

Pierwsze czytanie projektu budżetu zaplanowano na sobotę, 24 listopada. Następnie projektem mają się zająć komisje branżowe oraz Komisja Finansów. Na 7 grudnia zaplanowano głosowanie przez Komisję poprawek do projektu.

Jak podano w harmonogramie, drugie czytanie projektu ma się odbyć we wtorek, 18 grudnia, a trzecie czytanie, czyli jego uchwalenie - w piątek, 21 grudnia.

| Projekt budżetu na 2008 rok, przygotowany przez rząd Jarosława Kaczyńskiego i ponownie przyjęty przez rząd Donalda Tuska, zakłada, że przyszłoroczne dochody wyniosą 281,8 mld zł, a wydatki - 310,4 mld zł, przy deficycie 28,6 mld zł. |
| --- |

Zgodnie z harmonogramem, 28 grudnia budżet zostanie przekazany Senatowi, który ma nad nim pracować do 16 stycznia. 23 stycznia Sejm rozpatrzy senackie poprawki do budżetu, a dwa dni później - w piątek, 25 stycznia budżet zostanie przedłożony prezydentowi.

Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że jego klub złoży w trakcie prac poprawki do projektu, które pozwolą zmniejszyć przyszłoroczny deficyt i wydatki. Jednocześnie PO chce zapewnić podwyżki dla nauczycieli. Nie podał więcej informacji na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: budżet, sejm, chlebowski, rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz