Notowania

sel
06.12.2016 09:18

Polska spółka zdobyła rynek w Kazachstanie. Teraz chce zbudować nowy zakład

Przedstawiciele Grupy Selena FM prowadzili rozmowy w Kazachstanie na temat otwarcia nowego zakładu produkcyjnego lokalnej spółki zależnej - Selena Insulations. Polska spółka jest tam już liderem, kontrolującym prawie połowę rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fotolia.com)

5 grudnia 2016 delegacja Grupy Selena, z przewodniczącym rady nadzorczej i właścicielem 77 proc. akcji Krzysztofem Domareckim, spotkała się z burmistrzem Astany, Äsetem Isekeszewem. Głównym tematem spotkania było planowane otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Selena Insulations, którego generalnym dyrektorem jest kazachszka - Gulnara Baisarina.

"Ma ona wieloletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych strukturach Grupy Selena. To właśnie ona przekonała kierownictwo Seleny w Europie do zainwestowania w technologię oraz produkcję na terenie Kazachstanu" - czytamy w komunikacie.

TOO Selena Insulations - producent systemów ociepleń - to jedna z trzech spółek zależnych Grupy Selena FM w Kazachstanie. Pozostałe to: Selena CA L.L.P. - dystrybutor oraz TOO Big Elit - producent zapraw suchych.

Grupa Selena prowadzi w Kazachstanie działalność od 2002 roku. W ciągu 14 lat zbudowała pozycję lidera lokalnego rynku klejów montażowych, pian poliuretanowych i uszczelniaczy z udziałami rynkowymi przekraczającymi nawet 45 proc. W swojej ofercie na rynku kazachstańskim Grupa ma ponad 200 produktów, głównie pod markami własnymi Tytan i Artelit. Kazachstan jest dla Grupy centrum operacji dla działań Grupy w Środkowej Azji, obsługującym m. in. Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan czy Turkmenistan.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Tagi: sel, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2016

JAJOJAKA Polska firma ?

Rozwiń komentarze (1)