Notowania

Wynajem magazynów pod miastem coraz popularniejszy wśród Polaków

Wojny magazynowe także w Polsce? W Warszawie, Poznaniu czy Krakowie przybywa samoobsługowych minimagazynów na obrzeżach miast. Początkująca branża się rozwija, bo Polacy mają małe mieszkania - pisze "Puls Biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Less Mess Storage/materiały prasowe)

Branża self storage, czyli kilkumetrowych skrytek do wynajęcia, jest w USA warta ponad 30 mld USD, na co pracuje 50 tys. magazynów, z których korzysta co dziesiąte gospodarstwo domowe. W Polsce magazynów tego rodzaju jest jak na lekarstwo, ale zaczynają pojawiać się w kolejnych miastach.

Zgodnie z danymi z ostatniego raportu europejskiego stowarzyszenia branży self storage Fedessa, przygotowanego wraz z firmą doradczą JLL, na kontynencie działają prawie 3 tys. takich magazynów o łącznej powierzchni 7,7 mln mkw. (39 proc. na rynku brytyjskim). W ubiegłym roku rynek urósł - pod względem powierzchni do wynajęcia - o 4 proc.

Jak pisze "PB", na tle największego rynku amerykańskiego to bardzo mało, bardzo słabo wypada też Polska, w której według raportu dostępnych jest niewiele ponad 10 tys. mkw. do wynajęcia w takich magazynach. Według gazety te dane są jednak mocno niedoszacowane.

Tagi: magazyn, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-02-2017

WeteranZłodzieje już się cieszą. Tyle dobra w jednym miejscu.

06-06-2018

JacaNie koniecznie, ja się skusiłem na LMS w krakowie i wszystko tam wygląda na bezpieczne :O

09-06-2018

RomekKorzystam w Krakowie do przechowywania rowerów w zimie i nie tylko. Bardzo ułatwia życie!

Rozwiń komentarze (20)