Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wisconsin
18.02.2011 09:19

Senatorowie uciekli. Gorąco w Wisconsin

Dziesiątki tysięcy osób wyszły na ulice w proteście przeciwko ograniczeniu praw związkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sidewalk flying/CC/Flickr)

W Madison w amerykańskim stanie Wisconsin dziesiątki tysięcy osób wyszły na ulice w proteście przeciwko ograniczeniu praw związkowych. By uniemożliwić przegłosowanie odpowiedniej ustawy kilkunastu senatorów ukrywa się przed policją.

Od kilku dni pod parlamentem stanu Wisconsin demonstrują tysiące nauczycieli, strażników więziennych i przedstawicieli innych grup zawodowych. _ - To tak jakby Kair przeniósł się do Madison _ - mówi kongresman Paul Ryan.

Protestujący sprzeciwiają się ustawie forsowanej przez republikańskiego gubernatora Wisconsin, która ogranicza prawa związków zawodowych przy negocjowaniu układów zbiorowych.

Republikanie mają większość w stanowym parlamencie. Aby głosowanie nad ustawą było ważne musi wziąć w nim jednak udział przynajmniej jeden przedstawiciel opozycji. Dlatego właśnie wszyscy Demokraci uciekli z Madison.

Zobacz, jak wyglądają protesty w Wisconsin (AP, ang.):

_ - Gdy okazało się, że Republikanie zignorowali postulaty protestujących i przyspieszyli uchwalanie ustawy, postanowiliśmy to przystopować _ - powiedziała telewizji MSNBC demokratyczna parlamentarzystka Lena Taylor.

Ponieważ prawo Wisconsin pozwala na zastosowanie siły wobec parlamentarzystów, którzy nie stawiają się na głosowanie, Demokraci ukrywają się w sąsiednim stanie Illinois.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t129857.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;proponuje;pakt;republikanom,126,0,759166.html) Obama proponuje pakt republikanom Prezydent wzywa opozycję do debaty nad tworzeniem nowych miejsc pracy i obniżeniem deficytu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t115280.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/republikanie;maja;wiekszosc;w;izbie;reprezentantow,5,0,703749.html) Republikanie mają większość w Izbie Reprezentantów Prezydentowi Obamie trudniej będzie realizować swój program.
Tagi: wisconsin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz