Notowania

Serią rakiet w Izrael, to odpowiedź Palestyńczyków

Co najmniej 10 rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło na obszar Izraela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 10 rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło rano i wcześniej - w ciągu nocy - na obszar Izraela w pobliżu palestyńskiej enklawy. Jedna z rakiet uderzyła w szkołę talmudyczną w mieście Aszdod, raniąc dwie osoby, w tym jedną ciężko.

Rakieta typu Grad wybuchła rano na podwórku jesziwy, czyli szkoły talmudycznej wyższego stopnia. Dwie osoby zostały ranne, jedna z nich ciężko - po trafieniu szrapnelem. Pocisk zniszczył też częściowo budynek - informują izraelskie źródła.

W wielu izraelskich miejscowościach rozlegały się w nocy i nad ranem syreny alarmowe. W ślad za tym rakiety wybuchły na otwartej przestrzeni w pobliżu Ber Szewy, stolicy regionu południowego, a także Aszkelonu, Eszkol, Sderot i Gedery. W przypadku tych ataków nie odnotowano ofiar, ani zniszczeń materialnych.

Dwie rakiety lecące na dzielnice mieszkaniowe Aszkelonu zostały przechwycone i zniszczone przez przeciwrakietową baterię Żelaznej Kopuły. W ślad za atakami taka bateria została też umieszczona w Ber Szewie.

Ostrzał rakietowy jest odpowiedzią na czwartkowy nalot izraelskiego lotnictwa na Rafah w Strefie Gazy, w wyniku którego zginęło sześciu Palestyńczyków, w tym dowódcy Ludowych Komitetów Oporu, oskarżani przez Izrael o przeprowadzenie serii czwartkowych zamachów w pobliżu Ejlatu. Zginęło w nich łącznie ośmiu Izraelczyków, a ponad 30 zostało rannych. Władze Izraela informowały też o zabiciu siedmiu sprawców zamachów w efekcie operacji pościgowej. Według nich, grupa ok. 20 terrorystów przedostała się ze Strefy Gazy do Egiptu, a następnie przez półwysep Synaj wtargnęła do Izraela.

O wymianie ciosów między Izraelczykami i Palestyńczykami czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t154805.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/izrael;sie;msci;za;zamachy;uderzyl;na;strefe;gazy,168,0,893608.html) Krwawa zemsta Izraela. Uderzył na Gazę Co najmniej pięć osób zginęło w nalocie na miasto Rafah. Wśród ofiar członkowie palestyńskich bojówek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t46810.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;operacja;terrorystyczna;bedzie;odwet,43,0,893227.html) Izrael się mści. Za siedem osób zabił pięć Siedem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w atakach na autobusy i samochód.
Tagi: stosunki izraelsko-palestyńskie, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz