Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
15.02.2010 12:20

Setki niemieckich oszustów zgłasza się do fiskusa

Zgłaszają się do urzędów skarbowych w obawie przed zdemaskowaniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee90/iStockphoto)

Coraz więcej Niemców, którzy uchylali się od płacenia podatków, zgłasza się do urzędów skarbowych w obawie przed zdemaskowaniem. Chcą uniknąć dochodzenia oraz wysokiej grzywny za uchylanie się od płacenia podatków.

Jest to skutek decyzji niemieckich władz o zakupie CD ze skradzionymi danymi około 1500 osób, które mogły oszukać fiskusa na kwotę nawet 100 mln euro - podaje dziennik _ Financial Times Deutschland _.

Płytę zawierającą informacje o kontach w Szwajcarii zaoferował niemieckim władzom informator, który za swe usługi zażądał 2,5 mln euro.

Jak podał dziennik, tylko w Bawarii do końca zeszłego tygodnia zgłosiło się 291 skruszonych _ grzeszników podatkowych _. W Hamburgu w ciągu trzech dni odnotowano 78 takich przypadków, a władze miasta szacują, że dzięki spłacie zaległych podatków do kasy miejskiej wpłynie 20 mln euro.

_ - Przyjmujemy tak dużo dobrowolnych zgłoszeń, że nasze faksy pracują na okrągło _ - powiedział gazecie rzecznik urzędu skarbowego w Hamburgu.

[

]( http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;kupia;dane;oszustow;podatkowych,182,0,583350.html )Niemcy kupią dane oszustów podatkowych
W Dolnej Saksonii do zeszłego piątku zgłosiły się 174 osoby, które uchylały się od płacenia podatków, lokując pieniądze w bankach w Szwajcarii, Hesja poinformowała o 113 skruszonych _ grzesznikach podatkowych _, a Berlin - o 112.

Zgłaszając się do fiskusa dobrowolnie, niemieccy _ grzesznicy podatkowi _ mogą uniknąć dochodzenia oraz wysokiej grzywny za uchylanie się od płacenia podatków, ale pod warunkiem, że zdążą poinformować odpowiednie władze, zanim policja wpadnie na ich trop. Muszą wykazać dochody, które ukrywali przed fiskusem do dziesięciu lat wstecz.

Plany niemieckich władz dotyczące zakupu kontrowersyjnej CD z danymi oszustów podatkowych wywołały oburzenie władz Szwajcarii, które oskarżają Berlin o wchodzenie w układy z przestępcami.

W miniony weekend konserwatywny deputowany Alfred Heer zagroził ujawnieniem tajnych kont niemieckich polityków i wysokich rangą urzędników. - _ Jeśli Niemcy kupią skradzione dane bankowe, opracujemy taką nowelizację przepisów, która pozwoli na ujawnienie wszystkich kont szwajcarskich należących do obywateli Niemiec, piastujących oficjalne stanowiska _ - zapowiedział Heer, cytowany przez dziennik _ Bild _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: niemcy, dane bankowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz