Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sfinks nie przejmie Da Grasso

0
Podziel się:

Sfinks nie przejmie sieci pizzerii Da Grasso. Jak poinformował w środę wieczorem Sfinks Polska, spółka otrzymała oświadczenie od właścicielek Da Grasso, że nie będą kontynuować negocjacji w tej sprawie.

Sfinks nie przejmie Da Grasso
(Sfinks Polska, mat. prasowe)

- Do przejęcia podchodziliśmy poważnie i liczyliśmy, że druga strona również jest tym zainteresowana - komentuje prezes zarządu Sfinks Polska Sylwester Cacek w przesłanym mediom komunikacie. - Jednak oświadczenie, które wpłynęło do nas od właścicielek Da Grasso, oznacza zerwanie negocjacji z ich strony. Z naszej perspektywy to zamknięcie tylko jednych z wielu dostępnych na rynku drzwi. Nasza strategia w zakresie planowanej akwizycji jest wciąż aktualna, a możliwości przejęć w branży jest naprawdę wiele. Na pewno transakcja, na którą się zdecydujemy, musi być przeprowadzona w sposób bezpieczny dla Sfinksa - dodaje.

O zamiarze przejęcia Da Grasso Sfinks poinformował 19 czerwca br. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Sfinks to giełdowa spółka zarządzająca największą polską siecią restauracji w segmencie casual dining. Należą do niej takie marki jak: Sphinx (94 lokale), Wook (5 restauracji) i Chłopskie Jadło (9 restauracji). Jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

A tak kształtował się kurs Sfinksa przez ostatnie trzy miesiące:

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)