Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sfinks przejmie "Piwiarnie Warki". Potrzebna zgoda urzędu

2
Podziel się:

Do przejęcia przez Sfinks Polska pubów "Piwiarnie Warki" wystarczy już tylko podpis prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pod skrzydła największej polskiej sieci restauracji trafi ponad 70 punktów za 12 mln zł.

Sfinks Polska czeka na decyzję UOKiK, by przejąć 73 puby "Piwiarnia Warki"
Sfinks Polska czeka na decyzję UOKiK, by przejąć 73 puby "Piwiarnia Warki" (piwiarniawarki.pl / materiały prasowe)
bFerzPQR

Do przejęcia przez Sfinks Polska pubów "Piwiarnie Warki" wystarczy już tylko podpis prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pod skrzydła największej polskiej sieci restauracji trafi ponad 70 lokali w zamian za 12 mln zł.

Sfinks Polska złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie nabycia części mienia Grupy Żywiec - sieci franczyzowej "Piwiarnie Warki". Wniosek wpłynął do urzędu 20 września i sprawa jest w toku.

Temat znany jest już od czerwca, kiedy Sfinks Polska porozumiał się z Grupą Żywiec. Jeśli dojdzie do finalizacji, to do grupy Sfinks trafią 73 puby, rozmieszczone we wszystkich województwach, a najwięcej w małopolskim.

bFerzPQT

Wszystkie działają na zasadzie franczyzy, tj. prowadzone są przez niezależnych przedsiębiorców i nie są formalnie własnością Grupy Żywiec. Za prawo do zarządzania lokalami, Sfinks Polska ma zapłacić 12 mln zł, płatne w ratach przez sześć lat.

Wszystko, czego nie wiesz o piwie

Jednocześnie zawarto umowę na wyłączność i Grupa Żywiec ma być wyłącznym dostawcą piwa i cydru aż przez najbliższe 20 lat, w zamian za co Sfinks Polska dostanie 45 mln zł.

Transakcja polegać ma na na nabyciu przez Sfinksa części mienia Grupy Żywiec. "Przejmowana część mienia stanowi aktywa sieci franczyzowej 'Piwiarnie Warki', której franczyzodawcą jest obecnie Grupa Żywiec S.A., a franczyzobiorcami niezależni przedsiębiorcy" - napisano w komunikacie.

bFerzPQZ

Sfinks Polska, jako nowy franczyzodawca, zamierza w dalszym ciągu prowadzić i rozwijać sieć "Piwiarnie Warki". Grupa Żywiec pozostanie dostawcą produktów piwowarskich dla sieci.

Notowania Sfinksa nie zareagował z przesadnym entuzjazmem na powyższe wiadomości. Kurs akcji spadł we wtorek o ponad 1 proc. i zbliża się ku swojemu dwuletniemu minimum 1,80 zł. Pół godziny po otwarciu wtorkowej sesji za jedną akcję trzeba płacić na giełdzie 1,86 zł. W ciągu tygodnia kurs spadł o ponad 10 proc.

Notowania akcji Sfinks Polska

Sfinks Polska prowadzi działalność na krajowym rynku usług gastronomicznych, m. in. jest operatorem sieci restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło, WOOK.

bFerzPRu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Kamil
4 lata temu
Sfinks powinien na razie skoncentrować się na swoich głównych restauracjach bo znowu będzie muiał je zamknąć.
ttl
4 lata temu
Jak na rozszerzenie .pl przystało dziadowsko , prowincjonalnie i mało .