Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Sfinks stawia na dowóz jedzenia. Otwiera własny portal do zamawiania

7
Podziel się:

74 proc. klientów restauracji zamawia również dania z dowozem, a 66 proc., wie dokładnie, z oferty jakiego lokalu chce skorzystać - wynika z badań przeprowadzonych przez spółkę Sfinks Polska. Dlatego firma wystartowała z własnym portalem, na którym będzie można zamówić jedzenie z wszystkich jej restauracji.

Flagowym okrętem spółki jest sieć restauracji Sphinx.
Flagowym okrętem spółki jest sieć restauracji Sphinx. (EAST NEWS)

Firma zarządza sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki i Fabryka Pizzy. I to właśnie jedzenie z tych lokali można zamówić na nowym portalu smacznieiszybko.pl.

- Zależy nam, aby klienci naszych sieci, liczących ponad 170 lokali, mieli możliwość zamawiania swoich ulubionych i sprawdzonych dań bezpośrednio od nas. Dlatego, mimo iż nasza oferta jest dostępna w popularnych internetowych platformach sprzedaży dań online, zdecydowaliśmy się też na uruchomienie własnego portalu dedykowanego naszym markom - wyjaśnia Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

Jak czytamy w komunikacie, najbardziej popularne są dania kuchni włoskiej - zarówno w restauracjach, jak i usłudze dowozu.

Zobacz także: Zobacz też: Pomysł na biznes: Restauracja inne niż wszystkie. Nie znajdziesz jej tam, gdzie są turyści

- Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie oferty kuchni włoskiej w naszym kanale delivery (dowozu - red.), wprowadzając nową markę własną Sprytna Pizza - mówi Cacek. - Takie dania wybiera ponad 56 proc. osób zamawiających posiłki z dowozem. Jak wyjaśnia, będzie to marka dla osób, które chcą zjeść smacznie, ale tanio. Dlatego w odróżnieniu od dań Fabryki Pizzy, gdzie są używane oryginalne surowce z Włoch, dania marki Sprytna Pizza będą wyrabiane przy użyciu polskich składników.

Sfinks Polska zapowiada też dalszy rozwój swojej flagowej sieci - Sphinxa. Do otwarcia przygotowane są 3 restauracje. Firma rozpoczęła też prace nad uatrakcyjnianiem oferty w przejętej pod koniec 2017 r. sieci Piwiarnia Warki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(7)
WYRÓŻNIONE
byłem mogę po...
8 lat temu
w Rzeszowie ul 3 m,aja boczna nigdy więcej kurczak surowy a kelner jeszcze stoi i che napiwek
Man
8 lat temu
Spring to był smaczny jak w Łodzi na Piotrkowskiej działała pierwsza knajpa pod tą nazwą potem było już tylko gorzej
jajco
8 lat temu
w sfinksie to jesc sie dało 15 lat temu, potem już nie ...