Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Shell walczy z wyciekiem ropy na Morzu Północnym

0
Podziel się:

Gigant próbuje zatamować wyciek około 180 km od szkockiego Aberdeen. Uważany jest za bardzo rozległy.

Shell walczy z wyciekiem ropy na Morzu Północnym
(Strocchi/CC/Flickr)
bESwnsxx

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Shell walczy z wyciekiem ropy naftowej na Morzu Północnym, około 180 km od szkockiego Aberdeen. Wyciek nie jest uważany za bardzo rozległy - poinformował paliwowy gigant.

Wyciek wykryto w pobliżu platformy wiertniczej Gannet Alpha. Shell nie podał, ile ropy wyciekło do tej pory, ale zaznaczył, że _ nie jest to znaczna _ ilość i podkreślił, że w dużym stopniu opanował awarię.

Jeden odwiert został zamknięty, ale nie wiadomo, czy produkcja jest ograniczona.

bESwnsxz

Na miejsce została wysłana łódź przeznaczona do usuwania zanieczyszczeń, a powierzchnia wody jest monitorowana z samolotu.

Ministerstwo energetyki i zmian klimatycznych zapewniło, że jest w kontakcie z koncernem i bada okoliczności wypadku, a doniesienia o wycieku traktuje poważnie.

Przy okazji wycieku szkocka gałąź organizacji ekologicznej Przyjaciele Ziemi oświadczyła, że _ każdy wyciek, niezależnie jak byłby nieznaczny, powinien być sygnałem ostrzegawczym zachęcającym do poszukiwania czystych, odnawialnych źródeł energii _.

Według BBC platforma Gannet od stycznia do kwietnia tego roku produkowała ok. 13,5 tys. baryłek ropy naftowej dziennie.

bESwnsxF
Katastrofy ekologiczne - czytaj o nich w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t87293.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/onz;ujawnia;ogromne;zanieczyszczenia;delty;nigru,125,0,886653.html) Rząd pozwala truć dzieci. Shell nie komentuje Główną przyczyną zanieczyszczenia gruntów w Nigerii są starzejące się rurociągi i akty wandalizmu spowodowane chęcią kradzieży ropy - wynika z raportu ONZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t47489.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybuch;w;rafinerii;w;meksyku;produkuja;dalej,96,0,883808.html) Tragiczny wybuch w wielkiej rafinerii Co najmniej 2 osoby poniosły śmierć a 10 zostało rannych w rezultacie silnego wybuchu, jaki wstrząsnął drugą pod względem wielkości rafinerią ropy w Meksyku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t79375.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/do;chinkich;plaz;doszla;najwieksza;plama;ropy;naftowej,77,0,877389.html) Chińczycy wściekli na władze. Wydało się W Chinach plama powstała z wycieku ropy ma już wielkość sześciokrotnie większą od terytorium Singapuru.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t84498.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;kanadzie;wyciekla;ropa;olbrzymie;ilosci,19,0,823827.html) W Kanadzie wyciekła ropa. Olbrzymie ilości W prowincji Alberta z ropociągu wyciekło 4,5 mln litrów ropy. To największy wyciek od dziesięcioleci.
bESwnsya
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)