Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sikorski ujawni tajemnice delegacji posłów

0
Podziel się:

Marszałek powiedział, kiedy będzie gotowy audyt z wyjazdów zagranicznych parlamentarzystów.

Sikorski ujawni tajemnice delegacji posłów
(PAP/Jakub Kamiński)

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski poinformował, że w przyszłym tygodniu będzie gotowy audyt z wyjazdów zagranicznych posłów. Jak mówił, zdecydowana większość posłów uczciwie rozlicza swoje delegacje.

_ - W przyszłym tygodniu będzie gotowy audyt i wtedy opinia publiczna wyrobi sobie zdanie. Okazuje się, że zdecydowana większość posłów uczciwie rozlicza swoje delegacje _ - powiedział Sikorski na konferencji prasowej w Sejmie.

Pracami komisji badającej rozliczenia z zagranicznych wyjazdów posłów kieruje wewnętrzny audytor kancelarii. W skład komisji weszli urzędnicy Kancelarii Sejmu. Prace komisji mogą obserwować członkowie sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

Komisję powołano po ujawnionej przez media sprawie wyjazdu do Madrytu trzech byłych już posłów PiS: Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego oraz Adama Rogackiego. Media donosiły, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony, i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu.

Informowały ponadto, że Kamiński i Hofman wzięli kilkanaście tysięcy złotych zaliczki na służbową podróż do Madrytu. Posłowie PiS mieli zgłosić wyjazd do Madrytu samochodem, ale w rzeczywistości polecieć tanimi liniami lotniczymi.

Sikorski ponownie bronił też dyplomacji parlamentarnej. _ Istotą podróży (zagranicznych) jest ich użyteczność dla interesu narodowego. Wiele dalekich podróży jest jak najbardziej uzasadnionych, więc bardzo proszę o nielekceważenie, czy drwienie z pracy posłów, z których zdecydowana większość wspomaga polską politykę zagraniczną i dobrze reprezentuje nasz kraj _ - zaznaczył.

_ - Jako minister spraw zagranicznych wielokrotnie doświadczałem wsparcia polskich parlamentarzystów w promowaniu polskiego stanowiska _ - dodał marszałek Sejmu. Jak ocenił, dyplomacja parlamentarna powinna zostać wręcz zintensyfikowana.

Pytany o działanie strony antykorupcja@sejm.gov.pl, na której można zgłaszać nieprawidłowości dotyczące pracy posłów, Sikorski powiedział: _ Przyznam się do rozczarowania, bo (podobny) adres funkcjonował wtedy, gdy przez siedem lat byłem szefem MSZ i to była odpowiedź na postulaty interesantów, którzy często zgłaszali ciekawe sygnały o nieprawidłowościach w procesie przyznawania wiz za granicą tutaj, niestety, przyszły w większości polityczne anonimy, sformułowane nieparlamentarnym językiem _. Jak ocenił, ta inicjatywa w wydaniu parlamentarnym niestety się nie sprawdziła.

Czytaj więcej w Money.pl
Hofman, Rogacki i Kamiński pogodzili się z wyrzuceniem z partii? Byli posłowie PiS mogli w ciągu 7 dni złożyć odwołanie do Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego.
Hofman pośmiewiskiem internetu [MEMY] "Życzliwi" prognozują mu przyszłość taksówkarza, czy strażnika miejskiego. Zobacz porcję nowych memów.
Kłopoty byłych posłów PiS. Wszczęto postępowanie Śledztwo zostało rozpoczęte przez zawiadomienie klubu SLD. Za oszustwa karą może być pozbawienie wolności do 8 lat.
Te memy trzeba zobaczyć. Hofman wyśmiany Jedne z najważniejszych postaci PiS znalazły się na życiowym zakręcie. Zobacz najlepsze memy krążące w internecie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)