Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sikorski: Gaz łupkowy może wpłynąć na gazowy import

0
Podziel się:

Minister Spraw Zagranicznych uważa, że złoża gazu łupkowego w Polsce mogą przyczynić się do zmian w polityce importowej błękitnego surowca.

Sikorski: Gaz łupkowy może wpłynąć na gazowy import
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, po odkryciu w Polsce dużych złóż gazu łupkowego, może się okazać konieczne zrewidowanie podejścia do kwestii importu błękitnego surowca.

_ - Jeżeli się okaże, że w Polsce i w innych krajach Europy są gigantyczne złoża gazu, powstaje pytanie, czy wydawać miliardy, by ten sam gaz transportować wiele tysięcy kilometrów _ - mówił minister w _ Salonie Politycznym Trójki _.

Sikorski jest za wykorzystaniem źródeł energii znajdujących się w Europie - _ Przede wszystkim trzeba zagospodarować to co mamy w Europie - to najprostsza droga do bezpieczeństwa energetycznego. A w wypadku gazu, także do redukcji emisji, bo gaz jest idealnym paliwem przejściowym pomiędzy węglem, a w dalekiej przyszłości energią odnawialną _.

POSŁUCHAJ SZEFA MSZ:

Radosław Sikorski zastrzegł jednak, że Polska nadal wspiera budowę gazociągu Nabucco, który ma transportować do Europy gaz z Morza Kaspijskiego. Minister wyjaśnił, że ta linia pozwoli na dywersyfikację źródeł pochodzenia gazu oraz tras przesyłu.
Jak dowiedziała się _ Gazeta Wyborcza _, najpewniej we wrześniu w Warszawie ruszą negocjacje umowy gazowej między UE a Turkmenistanem i Azerbejdżanem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t75544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;zablokuje;polski;gaz;lupkowy,137,0,834441.html) Rosja zablokuje polski gaz łupkowy? Rosja z pomocą organizacji ekologicznych może blokować wydobycie gazu łupkowego w Europie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t135905.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chca;nam;pomoc;w;sprawie;gazu;lupkowego,221,0,831965.html) Chcą nam pomóc w sprawie gazu łupkowego Ministerstwo Środowiska wydało przeszło 70 koncesji na poszukiwanie tego gazu w Polsce. To głównie Amerykanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t135907.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedziemy;potrzebowali;coraz;wiecej;gazu,8,0,827400.html) Będziemy potrzebowali coraz więcej gazu Większe potrzeby krajowego rynku będą związane m.in. z uruchomieniem systemu handlu emisjami CO2 w 2013 roku - powiedział wiceminister gospodarki Marcin Korolec.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)