Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Nikola Bochyńska
|

Skarbnica Narodowa kusi darmową pamiątką. Jest jedno "ale"

168
Podziel się

"Bezpłatny medal pamiątkowy dla każdego Polaka" - tymi słowami Skarbnica Narodowa zachęca Polaków do nabycia numizmatu z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Wybity na pamiątkę 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ma być cenną pamiątką. Medal reklamowany jest jako darmowy, jednak do zakupu należy doliczyć podejrzanie wysokie koszty przesyłki. Internauci nabrali podejrzeń.

Monety okolicznościowe Skarbnicy Narodowej powstaną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Monety okolicznościowe Skarbnicy Narodowej powstaną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
bEilXMPV

"Bezpłatny medal pamiątkowy dla każdego Polaka" - tak Skarbnica Narodowa zachęca do nabycia numizmatu z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Jest reklamowany jako darmowy, ale do zakupu należy doliczyć podejrzanie wysokie koszty przesyłki. Internauci nabrali podejrzeń.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Skarbnica Narodowa wybiła medal pamiątkowy. Reklamowany jest jako moneta "dla każdego Polaka". Dystrybutor monet i medali okolicznościowych reklamuje go za pośrednictwem strony internetowej www.polska2018.com.pl.

Moneta z wizerunkiem "naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego" ma być darmowa. Jednak aby ją nabyć, należy uwzględnić opłatę w wysokości 9,95 zł. Ma to być koszt "pakowania i przesyłki". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że koszt zwykłego listu, w którym zmieści się moneta, zwykle wynosi ok. 3 złotych. Internauci nabrali zatem podejrzeń. Uważają, że firma chce zarobić, reklamując monetę za 0 złotych (co jest podkreślone w komunikacie kilkukrotnie), a ukrywając swój zarobek w kosztach przesyłki. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, ile osób doczyta informacje umieszczone mniejszym druczkiem o dodatkowej opłacie.

bEilXMPX

- Zamawiający pokrywa jedynie koszt pakowania i przesyłki, który to powstaje w wyniku zobowiązań wobec naszych partnerów. Jako firma wysyłkowa Skarbnica Narodowa ponosi koszty dystrybucji produktów do klientów - informuje money.pl biuro prasowe Skarbnicy Narodowej. - Jest to standardowy koszt wysyłki pojedynczego produktu wyliczony na podstawie m.in. logistyki pakowania, czasu pracy pracowników magazynowych i pakujących, wagi przesyłki - dodaje.

Numizmat można zarezerwować przez formularz na stronie internetowej oraz za pośrednictwem infolinii SN. Koszt za minutę połączenia to 20 groszy z telefonów stacjonarnych, a z komórki - 45 groszy.

Jak SN informuje o pamiątkowej monecie? Wysyłając pocztą list z "ważnym komunikatem" i podkreślając w nim kilkukrotnie, że medal jest bezpłatny. Argumentem ma być także wiadomość, że medal jest przeznaczony "dla każdego Polaka".

bEilXMQd

Zobacz: * *Jak inwestować w 2018 roku?

"Oferta specjalna" ma obowiązywać tylko przez 10 dni. Nie wiadomo, ile kosztować będzie później. Wszystkim niezadowolonym z monety przysługuje prawo zwrotu w ciągu 14 dni od daty dostarczenia przesyłki. Medal z wizerunkiem marszałka z sylwetką orła w koronie i zarysem terytorium niepodległej Polski wykonany jest z miedzioniklu. To stop miedzi i niklu.

- Medal wybijany jest według zapotrzebowania i ilości zamówień. Każdy kto zamówi u nas ten produkt może go zwrócić - koszt przesyłki pokrywa zamawiający i może on być różny w zależności od operatora i sposobu wysyłki, jaki wybierze klient - poinformowało money.pl biuro prasowe SN.

bEilXMQe

Monety kolekcjonerskie są często dodawane do prasy drukowanej. Reklamowane są jako "drogocenne pamiątki” albo "numizmaty pokryte 24-karatowym złotem”. Eksperci uważają natomiast, że nie są wiele warte, a jeśli już są pokryte kruszcem, to zwykle ma on grubość jednego mikrometra. To oznacza, że nie ma w nich ani grama złota, a wartość ogranicza się do kosztów projektu i wybicia.

bEilXMQy
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(168)
Naiwna
13 godz. temu
Zamówiłam i okazało ,że trzeba zapłacić za to 58 zł.Przestrzegam,nie nabierajcie się na to. że jest za darmo.Wielkie oszustwo,naciąganie ludzi.Wstyd.
Subiektywniak
2 miesiące temu
Tzw. "Skarbnica Narodowa" od lat naciąga naiwnych na te srebrne blaszki. BTW, procesu się nie boję... Po takim procesie i nagłośnieniu sprawy "óni" stracą przecież swoje źródło dochodu :). "Óni" od lat już naciągają naiwniaczków na te ich blaszki. Wystarczy wyszukać w necie. Można przecież sprawdzić, ile kosztuje gram srebra no i jaki jest koszt wysyłki tego ichniego "Bezpłatnego medalu pamiątkowego dla każdego Polaka"! BTW, dla jakiego Polaka? Dla idioty chyba...! Rodacy! Czy Wy naprawdę nie wiecie, czym była ta ichnia "Konstytuta 3 maja"? Ów akt, stworzony wówczas w niejawnej loży, przez kochanka carycy i jego kumpli, przegłosowany bezprawnie za pomocą oszustwa, pozbawił przecież wówczas 90% narodu prawa do głosu! I szlachtę odwieczną, od 200 lat mającą prawo wybierania króla oraz posłów do Sejmu, w chłopy pańszczyźniane wówczas obrócił! (Dla kretynów: wówczas w RP prawo głosu miał dużo większy procent obywateli, niż w Anglii w XVIII w. a ta "konstytuta" to zmieniła!). Jak to się miało skończyć? Wiadomo, że rozbiorami! Co też oczywiście nastąpiło... Spoko, kochanka spłaciła długi "króla Stasia" ale kilkadziesiąt banków wówczas zbankrutowało... dobrze, że w Niemczech. Dobrze tak tym faszystom i hitlerowcom :)... Chcecie teraz finansować tych kmiotków, co promując upadek Najjaśniejszej Rzeczypospolitej robią sobie prywatne interesy? No to kupujcie dalej te blaszki... "Lud polski to ciemny jest"... Wielki Bareja miał rację, ten tekst jest wiekopomny! Wystarczy obejrzeć "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz". :))).
Poleq
2 miesiące temu
Nie ma nic za darmo.
bEilXMQz
Subiektywniak
2 miesiące temu
"W rocznicę tego wydarzenia »Skarbnica Narodowa« przygotowała bezpłatny medal pamiątkowy dla każdego Polaka". Przecież oni już od lat rąbią naiwnych Polaczków! Tu nawet nie chodzi o zbyt wysoką cenę przesyłki, im chodzi o dane osobowe! Lud Polski to ciemny jednak jest... Przecież to nie jest żaden darmowy ani bezpłatny medal! Ta blaszka jest oczywiście warta dużo mniej, niż koszt jej wysyłki, aktualna cena srebra próby 999 wynosi średnio 1,54 zł za gram. Nawet jeśli taka ich "moneta kolekcjonerska" ma kilka gramów srebra, to jest warta tyle, co parę cukierków! Ale ciemny lud od lat kupuje te ich blaszki, bo myśli, że to jakaś lokata kapitału :). Te cwaniaczki i ich klony już od wielu lat łupią Polactwo, produkując masowo takie blaszki z okazji rocznic różnych wydarzeń. Ja na to patrzę subiektywnie: "śmierć frajerom" :). Cwaniaczkowie znaleźli sposób na życie, no to robią te swoje "interesy". Problem polega jednak na tym, że niektóre portale a nawet samorządy, włączyły się w tę, nazwijmy to delikatnie "manipulację" :). Z tymi samorządami to sprawa jest łatwa, wystarczy zapytać się takiego "samorząda": »Ile kasy dostaliście za tę "reklamę"«? A odpowiedzi "samorząd" będzie musiał wtedy udzielić zgodnie z "Ustawą o dostępie do informacji publicznej". W razie czego wystarczy takiego "samorząda" przeczołgać przed WSA :). Da się zrobić, nie pierwszyzna mi to! :))) Łączę wyrazy szacunku Subiektywniak
Abraham
3 miesiące temu
Dlaczego w tym kraju ZAWSZE wszystko musi być, przekombinowane, oszukańcze, fałszywe, nieuczciwe, złe i ... głupie?
...
Następna strona