Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skargi Belgów na diety cud. "To niebezpieczne oszustwo"

0
Podziel się:

Coraz więcej Belgów daje się nabrać tak zwanym ekspertom i fałszywym, pełnym euforii pozytywnym opiniom osób, które zażyły oferowane w internecie tabletki.

Skargi Belgów na diety cud. "To niebezpieczne oszustwo"
(shapecharge/iStockphoto)

Belgowie skarżą się na reklamy gwarantujące szybkie odchudzanie. Według doniesień belgijskich mediów, liczba skarg w ubiegłym roku wzrosła dwukrotnie w porównaniu z 2013 rokiem.

Agresywne reklamy w internecie oferują dietę cud wspomaganą tabletkami, a do nich dołączone są zdjęcia - przed kuracją odchudzającą i po niej. Coraz więcej Belgów daje się nabrać tak zwanym ekspertom i fałszywym, pełnym euforii pozytywnym opiniom osób, które zażyły oferowane w internecie tabletki. To oszustwo, niosące za sobą niebezpieczeństwo - podkreślają belgijscy lekarze i przestrzegają, by nie ufać tego typu reklamom, które nie informują nawet o składzie tabletek.

Skargi składane przez Belgów teoretycznie pozwalają rządowym ekspertom na rozpoczęcie śledztwa, tyle że firmy oferujące dietetyczne pigułki nie mogą być karane, bo - jak informują belgijskie media - znajdują się za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)