Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skażony alkohol spożyło ponad 150 osób. Trwa śledztwo

0
Podziel się

Ponad 150 osób spożyło ten alkohol. Ilość śmiertelnych ofiar może wzrosnąć.

Skażony alkohol spożyło ponad 150 osób. Trwa śledztwo
(Matthias Ripp/CC/Flickr)
bDTGVFyt

Liczba śmiertelnych ofiar zatrucia skażonym alkoholem w Bombaju wzrosła do 94 - poinformowała w niedzielę miejscowa policja. Jest to kolejny tego typu wypadek w Indiach w ciągu dekady.

10 mężczyzn zmarło w sobotę wieczorem w północnej dzielnicy Malad na przedmieściach Bombaju, trzy dni po spożyciu taniego, skażonego alkoholu. 45 osób jest w szpitalach; stan 10 jest poważny. W sobotę podawano, że zmarły 84 osoby.

- Ponad 150 osób spożyło ten alkohol. Ilość śmiertelnych ofiar może wzrosnąć - powiedział Dhanandżaj Kulkarni, zastępca komendanta policji w Bombaju.

bDTGVFyv

Policja prowadzi śledztwo; zebrano próbki skażonego alkoholu, zatrzymano pięć osób, które przewoziły i sprzedawały skażony alkohol. Zawieszono ośmiu policjantów, podejrzanych o zaniedbania w pracy.

W Indiach często dochodzi do tego typu tragedii, ponieważ ludzie masowo sięgają tam po tani alkohol produkowany bez zachowania odpowiednich procedur. Produkowane w warunkach domowych alkohole są zanieczyszczone m.in. pestycydami i innymi substancjami chemicznymi, w tym metanolem.

To kolejny przypadek masowego zatrucia skażonym alkoholem w Indiach. W styczniu w stanie Uttar Pradeś, na północny kraju, zmarło co najmniej 29 osób. W 2011 roku na wschodzie Indii w podobnych okolicznościach życie straciło 170 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Polonijne biznesy znikają z Brooklynu 90 proc. tych firm zakończyło działalność. Polonijny rynek pracy wysechł. Część ludzi wyjechała do Polski, część na Florydę, a nowi nie przyjeżdżają.
Jemen potrzebuje 1,6 mld dolarów pomocy Ponad 21 mln ludzi, czyli 80 proc. ludności tego kraju, potrzebuje jakiejś formy pomocy.
bDTGVFyW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)