Notowania

składka zus
24.06.2015 06:28

Składka ZUS niższa o 90 procent. Tego chce Janusz Palikot

Zdaniem Janusza Palikota najważniejsze jest to, by w Polsce łatwiej było prowadzić działalność gospodarczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Niższa składka ZUS - to według Janusza Palikota lek na bezrobocie, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Dzięki temu znikną umowy śmieciowe i wzrośnie płaca minimalna - tłumaczył przewodniczący Twojego Ruchu podczas spotkania z radomskimi studentami..

Zdaniem Palikota, w pierwszej kolejności należy zreformować system ubezpieczeń społecznych. W Polsce koszty pracy są zbyt wysokie, a ich wyliczenie zbyt skomplikowane.

Twój Ruch proponuje, by składka wynosiła 100 zł, a nie jak dziś przeszło 1100 oraz by była płacona od każdego pracownika w tej samej wysokości. Pracodawca, który na tym zyska, będzie zobowiązany do zwiększenia płacy minimalnej do dwóch tysięcy złotych netto.

Przewodniczący Twojego Ruchu ma też pomysł na to, jak w takiej sytuacji uchronić przed bankructwem system rentowo-emerytalny. Konieczna jest zmiana prawa i wyposażenie urzędników "skarbówek" w narzędzia, które umożliwią im odzyskiwanie podatku od pieniędzy, które dziś nieopodatkowane opuszczają kraj. Według niego jest to kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie.

Zdaniem Janusza Palikota, najważniejsze jest to, by w Polsce łatwiej było prowadzić działalność gospodarczą.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: składka zus, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz