Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Składki rentowe w górę. Jest podpis prezydenta

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski podpisał ustawę podwyższającą składki
rentowe - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Składki rentowe w górę. Jest podpis prezydenta
(Reporter)

Bronisław Komorowski podpisał ustawę podwyższającą składki rentowe. Od 1 lutego składka rentowa po stronie pracodawcy wzrośnie o 2 pkt proc.

_ - Celem ustawy jest podniesienie o 2 proc. składki na ubezpieczenie rentowe w części finansowanej przez płatników. Na skutek tej zmiany składka wzrośnie z 6 proc. do 8 proc. i będzie finansowana na niezmienionym poziomie 1,5 proc. przez ubezpieczonego i na poziomie 6,5 proc. (obecnie 4,5 proc.) przez pracodawcę _ - napisano w komunikacie.

Kancelaria poinformowała, że nowelizacja ma służyć ograniczeniu deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w zakresie funduszu rentowego, a w perspektywie wieloletniej powinna sprzyjać zrównoważeniu się wpływów i wydatków tego funduszu.

Ustawa wejdzie w życie z dniem 1 lutego 2012 r. Według rządu rozwiązanie to powinno zapewnić już w 2012 r. poprawę sytuacji sektora finansów publicznych. Zmiana ma też pozwolić na ograniczenie deficytu funduszu rentowego o ok. 7 mld zł w skali roku oraz zwiększyć pokrycie wydatków tego funduszu wpływami ze składek z niespełna 60 do ok. 75 proc. w 2012 r.

O składce rentowej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t160608.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzka;skladki;rentowej;tak;glosowali;poslowie,161,0,994977.html) "Rząd liberałów dobija przedsiębiorców" Zobacz, którzy posłowie głosowali za podniesieniem składki rentowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t160860.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/tusk;o;zmianie;skladki;rentowej;podal;termin,113,0,989297.html) Tusk zapowiedział termin zmian składce rentowej. Liczy, że Pawlak się rozmyśli Premier już wie, kiedy projektem zajmie się Sejm
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/skladka-rentowa-w-gore-kto-na-tym-straci.html) Składka rentowa w górę. Ile na tym stracisz? Nie tylko pracodawca odczuje zapowiadany wzrost tego ubezpieczenia. Samozatrudnieni też zapłacą więcej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)