Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sklep z tradycyjną żywnością w Urzędzie Marszałkowskim

0
Podziel się:

Urząd będzie sprzedawał między innymi wędliny, chleby, miody i słodycze.

Sklep z tradycyjną żywnością w Urzędzie Marszałkowskim
(craftvision/iStockphoto)

Miody, chleb pieczony na liściu kapusty czy ekologiczna herbata. Takie i inne towary będzie można kupić w sklepie, który niedługo zostanie otwarty w budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Jak powiedział Lucjan Kuźniar z zarządu województwa, będzie to pierwszy taki sklep w kraju działający w siedzibie urzędu._ - Będziemy w nim oferować tradycyjną, podkarpacką żywność. Zdecydowana większość dostępnych tam przysmaków to produkty zarejestrowane na liście potraw tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasze województwo ma ponad sto takich produktów, co daje nam trzecie miejsce w kraju. Mamy więc czym się chwalić i trzeba to promować _ - powiedział.

Sklep w budynku urzędu prowadzić będzie fundacja Contigo. Organizacja działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej, gdzie wytwarzane są m.in. gołąbki czy pierogi z kaszą, które także będą oferowane w sklepie.

Jak zaznaczył Kuźniar, prowadzone są już rozmowy z właścicielami galerii handlowych w Rzeszowie, w których powstałyby kolejne sklepy z tradycyjną żywnością._ - Zdajemy sobie sprawę, że dotychczasowe formy promocji tych produktów są nieskuteczne. Ta żywność pojawiała się na różnych imprezach, a później trudno było ją kupić. Chcemy, żeby była zdecydowanie łatwiej dostępna _ - podkreślił.

W sklepie, który za ok. dwa tygodnie ma zostać otwarty w budynku urzędu marszałkowskiego, sprzedawana będzie żywność, która dostępna jest cały rok, a nie tylko sezonowo. Będą to m.in.: wędliny, chleby, miody i wyroby cukiernicze. Wszystkie wyroby muszą być odpowiednio zapakowane, a producenci muszą spełniać wymagania m.in. sanepidu.

Więcej czytaj w Money.pl
Kto dużo je, ten mało... Wysokokaloryczna dieta ma związek z częstszymi zaburzeniami pamięci u osób starszych.
Zjadł 64-letni smalec: żwirowaty i bez... Emerytowany farmaceuta z Niemiec postanowił włączyć się do dyskusji na temat dat przydatności do spożycia produktów żywnościowych.
Jemy coraz mniej owoców i warzyw Spada spożycie warzyw i owoców w naszym kraju, średnio jemy ich ok. 280 gramów dziennie. Zjadamy mniej niż 10 lat temu jabłek, kapusty i cebuli, buraków i marchwi, ale więcej owoców cytrusowych i bananów.
Zbigniew Wojtasiński Określone nawyki żywieniowe są przyczyną wielu nowotworów, a w ciągu ostatnich lat rak stał się prawdziwą plagą ludzkości - twierdzi prof. David Khayat, francuski onkolog.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)