Notowania

korea
31-05-2006 (03:35)

Skończymy interesy z Kom Dzong Ilem?

Polski rząd nie wyklucza likwidacji firmy Chopol, prowadzonej wspólnie z komunistycznymi władzami Korei Północnej. Według "Rzeczpospolitej" gazety jest to efekt wczorajszej publikacji na temat prowadzenia przez nasz rząd spółki żeglugowej z totalitarnym reżimem północnokoreańskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polski rząd nie wyklucza likwidacji firmy Chopol, prowadzonej wspólnie z komunistycznymi władzami Korei Północnej. Według "Rzeczpospolitej" gazety jest to efekt wczorajszej publikacji na temat prowadzenia przez nasz rząd spółki żeglugowej z totalitarnym reżimem północnokoreańskim. *Spółka zostanie dokładnie skontrolowana pod kątem ekonomicznych i politycznych korzyści, płynących z jej funkcjonowania, jak również zbadana pod kątem przestrzegania praw człowieka - podkreśił po opublikowaniu artykułu rzecznik rządu. Konrad Ciesiołkiewicz zapowiedział, że jeśli którykolwiek z tych aspektów będzie negatywny, spółka zostanie zlikwidowana.

Koreańsko-Polskie Towarzystwo Żeglugowe powstało w 1987 roku. Jego statki miały przewozić z Północnej Korei do Polski rudę żelaza, a w drugą stronę - koks. Firma istnieje do dziś. Ma jeden statek, który wozi na Dalekim Wschodzie ryż, cukier i drewno. Załoga statku to Koreańczycy. Polscy pracownicy firmy nie wiedzą, czy warunki ich pracy są tak drastyczne, jak w Północnej Korei. W 1997 roku należący do Towarzystwa statek "Pukchang" został zatrzymany przez marynarkę wojenną Sri Lanki. Podejrzewano, że wiezie broń dla działających na Sri Lance tamilskich partyzantów, ale okazało się to nieprawdą.

Tagi: korea, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie