Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skrzypek: Pomożemy rządowi. Jeśli będzie zysk

0
Podziel się:

Jak wyjaśnił Skrzypek, zysk NBP zależy od zmienności kursu walutowego.

Skrzypek: Pomożemy rządowi. Jeśli będzie zysk
(PAP/Tomasz Gzell)
bEBYpxsR

NBP przeznaczy część zysku na wsparcie budżetu jeżeli wynik finansowy banku będzie na odpowiednim poziomie.

Zysk NBP zależy od zmienności kursu walutowego, mówienie o nim w tej chwili byłoby niewłaściwe - poinformował w czwartek prezes NBP, Sławomir Skrzypek.

_ - Jeżeli będzie to możliwe i wynik finansowy banku będzie na odpowiednim poziomie, NBP przeznaczy część zysku na wsparcie budżetu, w tych ciężkich czasach _ - powiedział PAP prezes NBP Sławomir Skrzypek.

bEBYpxsT

Jak wyjaśnił Skrzypek, zysk NBP zależy od zmienności kursu walutowego.

_ - Mówienie w tej chwili o przyszłym kursie złotego byłoby niewłaściwe. Z tego powodu komunikaty banku centralnego są neutralne _ - powiedział.

Dodał, że o przyszłych zyskach NBP będzie można mówić dopiero po ich policzeniu i przygotowaniu przez bank sprawozdania finansowego, po 31 grudnia 2009 r.

Prezes poinformował, że o tym czy w 2009 r. także zostaną przekazane środki na rezerwę kursową i ewentualnie w jakiej wysokości, zadecyduje poziom ryzyka kursowego (w 2008 r. NBP przekazał na rezerwę 2,1 mld zł).

bEBYpxsZ

_ - Nie możemy teraz mówić o kwocie, jaka zasili rezerwę, bo to oznaczałoby, że mówimy o przyszłym kursie złotego. A tego nie możemy robić _ - dodał.

bEBYpxtu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)